Nálezy detektorem kovu z východních Čech

Za fotografie svých nálezů děkuji ,,detektorářům z Josefova"

Zpět na hlavní stránkuSekerka
Bronzová sekerka se srdčitým schůdkem z mladší doby bronzové.

Sekerka

Děkovný list Dokument vpravo:

Děkovný list
Vážená paní
  dovoluji si Vám vyslovit poděkování za následující předmět, který jste darovala do sbírek Muzea východních Čech v Hradci Králové:
   1 ks bronzová sekerka se srdčitým schůdkem z prostoru ....
Jedná se o cenný doklad pravěkého osídlení z mladší doby bronzové.
S pozdravem Mgr. Radek Bláha, archeologické oddělení 17.3.2010Z dopisů:

....chodí s detektorem kovu, vloni a letos našel s kolegou na Plese velké množství válečné munice, bohužel, to v těchto končinách není nic neobvyklého. Ve Smržově taky našel dělostřelecké granáty a německé ( vajíčka ) na Novém Plese, pouze 5 cm pod povrchem na lesní cestě po které chodí spousta lidí..Policie sice není moc nadšená, ale pyrotechnik je vždy rád, bohužel ta munice je vždy funkční. Spousta lidí tento koníček odsuzuje, ale díky detektorářům bylo vyzvednuto ze země spousty válečné munice...... Spolupracujeme s vojenským muzeem v Josefově, kde nám umožní naše nálezy vystavovat. ....

   ..... posílám slíbené fotky - nálezy detektorem kovu, jak sám uvidíte, převažují nálezy z II světové války. Není se vůbec čemu divit, vzhledem tomu, že v Josefově byla německá posádka a pak rusové. Nálezy které vystavovalo Josefovské vojenské muzeum bohužel nemám vyfocené.
   15.2. 2014 ve večerních zprávách na Primě bylo ukázána munice kterou s kamarádem našli. Ve finále se našlo 150 kg nábojů malých a 201 ks velkých. V roce 2012 tam bylo nalezeno 108 dělostřeleckých granátů, což také proběhlo televizí.
   .....Na těch nálezech je vidět, jak tu šla historie a co se ještě po mnoha letech dá najít.

2. sv. válka
Zajatecká identifikační známka

2. sv. válka
Zajatecká identifikační známka

2. sv. válka
Identifikační známka

2. sv. válka
Nebezpečné nálezy z druhé světové války ukázané ve zmíněné reportáži TV Prima.

2. sv. válka