Celkové pohledy na Holohlavy od Smiřic

Zpět na hlavní stránku

Holohlavy
Pohled ze železniční trati na Lipovou ulici vlevo a zadní části domů Smiřické ulice. 31.8.2019

Holohlavy
Kolem roku 1900. Sm. archiv. - Nejvyšší budova je fara, pod ní vpravo (nejblíže k fotografovi) Andrýsova dřevěná chalupa čp. 28 a napříč stodola. (na místě malé budovy stojí dnešní domovní stavení)
Pan Prokop píše ve své kronice ,,Původní roubená stodola, na místě dnešní shořela r.1907 a stavení domovní, které stálo dříve v zahrádce, naproti dnešnímu chlévu, shořelo r.1910.
Dnešní bylo k bývalému špýchárku přistavěno r. 1912. Staré stavení maloval dvakrát továrník Malburk a obraz chová dcera po Milanu Zemkovi." Jestliže čistou náhodou ještě obraz existuje, napište mi prosím.

Holohlavy
24.2.2006 - bývalá stodola rodiny Tvrdých se bourá. Zde jsou projektovány rodinné domky Lipové ulice. Domovní stavení, o kterém se píše nahoře, stojí za tmavou budovou. Novostavba byla postavena na pozemku stejné rodiny.

Holohlavy
Výřez z pohledu, který byl odeslán 18.12.1943

Holohlavy
Pohled od železniční tratě v roce 1957. Foto od p. Poláčkové.

Holohlavy
Pod holohlavským kostelem je ještě nezbouraná stodola. Řada vrbiček stojí u toku potoka Jordán. Diapozitiv Jaroslava Litomiského od pana Plška.

Holohlavy
Podobný pohled z alba Jaroslava Litomiského ofotil MIlan Plška.

Holohlavy
Tuto fotografii použil na pohledu Josef Lefnar v roce 1902. Sm. archiv. Můžete ji porovnat s fotkou na stránce s panoramatickými fotografiemi Holohlav.

Holohlavy
Pohled na Holohlavy ze střechy smiřického panelového domu. 8.4.2006