Smiřice - Dny Československo – Maďarského přátelství 1980
Některé fotografie jsou převedeny z negativů, fotil Václav Prostředník
Smiřická kronika 1980:
22.IX. Dny Československo – Maďarského přátelství. Tak se jmenoval celý komplex zajímavých přednášek, výstavek a setkání, které připravilo MěKS. Slavnostní zahájení, za účasti ředitele maďarského kulturního střediska v Praze, kulturního rady velvyslanectví MLR Pála Bielika a jeho tajemnice, probíhalo na MěstNV. Pokračovalo exkursí v závodě VČKL Smiřice, prohlídkou zámeckého kostela a bylo uzavřeno slavnostním obědem v zasedací síni Velkovýkrmen. Při obědě a po něm probíhala beseda nazvaná „Společnou cestou“. Zde s. Bielik odpovídal na četné dotazy, týkající se života a kultury v MLR a srovnával jej s životem v ČSSR. Beseda byla o to bezprostřednější, že s. Bielik mluvil dobře slovensky.
Od 22.IX. do 6.X. byla pod patronací MěKS otevřena prodejní výstava výrobků maďarského průmyslu. Šlo více o upomínkové předměty než o průmyslové výrobky, ale vzbudily značný zájem. Souběžně byla uspořádána výstava maďarské literatury v místní knihovně.
23.IX. V sále „Dvorany“ shlédlo výstavu „Současné Maďarsko“ žactvo všech místních škol. … O Budapešti se besedovalo večer s dospělými, při diapositivech. Město nazvané v přednášce "Perla nad Dunajem“ je jak na obrázcích, tak in natura skutečně krásné. Celá akce byla opravdu vzorně připravena a průměrná návštěvnost jednotlivých tematických celků byla asi 80 občanů.






Zleva stojí: Václav Rejhon, Miroslav Koudelka, Lubomír Kupka, Josef Hanousek, vzadu ?, Miroslav Volák,
Josef Řehák, Josef Koza, Martin Rejzek, Josef Liška, ?, Václav Štěpán, ?, Ing. Popelka, Karel Kutil,
Zvětšená část fotografie nahoře.



Karel Kutil, předseda MěstNV

Ředitel maďarského kulturního střediska v Praze, kulturní rada velvyslanectví MLR Pál Bielik.


Karel Rejhon byl ředitelem závodu VČKL (lihovar/pektinka)



Třetí zleva sedí Gustav Brož, ředitel Velkovýkrmen Smiřice.