Smiřice - akce "Mládí okresu" 23.1.1973

Fotografie jsou uloženy ve smiřickém archivu, fotil Václav Prostředník.

Zpět na hlavní stránkuSmiřická kronika:
Mládí okresu
   Okresní kulturní středisko a Kulturní dům ROH v Hradci Králové pořádaly v zimním období 1972 – 73 v několika různých obcích a městech hradeckého okresu kulturně politický a zábavně soutěžní pořad s názvem „Mládí okresu“. Šestý soutěžní večer tohoto pořadu se uskutečnil ve Smiřicích 23. ledna 1973. Výkony soutěžících hodnotila okresní porota. Shodla se na úsudku, že – i když v předcházejících pěti místech okresu byl pořad na velmi dobré úrovni – to, co připravily Smiřice, předešlo všechna očekávání. Naplněný sál ZK (Závodního klubu) mladých i starších účastníků byl svědkem velmi úspěšného večera. Tři soutěžní družstva velmi dobře reprezentovala město a děvčata, která zastupovala místní skupinu SSM, neměla konkurenci.
   V druhé části pořadu následovala zajímavá a poučná beseda se Zdeňkem Kaplanem, zasloužilým mistrem sportu, absolutním mistrem světa v parašutismu v roce 1960, a Františkem Stehnem, mistrem Evropy 1972 ve vodním lyžování. V závěru uspořádána společenská zábava s tancem.
   Poslední finálový večer "Mládí okresu" 21. února 1973 v Hradci Králové, kde se představilo sedm reprezentačních družstev mládežníků z Černilova, Chlumce nad Cidlinou, Hradce Králové, Nového Bydžova, Smidar, Smiřic a Třebechovic pod Orebem, skončil vítězstvím družstva vojáků. Smiřické družstvo umístilo se mezi silným soupeři na čestném druhém místě.
   Soutěžící družstvo smiřických děvčat bylo pozváno do schůze rady MěstNV, kde jim předseda Dr. Fr. Jandera poděkoval jménem města za důstojnou reprezentaci a předal upomínkové dárky. Členkami družstva za skupinu SSM Smiřice byly: Milena Burešová, Eva Pourová a Magda Tarantíková.

Hodnocení
Pořad se uskutečnil ve smiřické Dvoraně.

Porota
V porotě zasedal také Josef Liška (až vzadu). Vpravo učitelka Syberová(?).

Akce