Mistrovství ČR v orientačním běhu sprintových štafet

,,Slavobrána" u kostela. Pracovníci České televize měli natažené kabely už v sobotu navečer.
Každý kabel vedl k jedné kameře. Další kamery byly mobilní.

Smiřice Smiřice Smiřice
,,Takové pěkné, pěkňoučké kabely" - měli byste ale smůlu, v noci vše hlídala ochranka.
Hradečtí pořadatelé areál smiřického stadionu připravili profesionálně, vše klapalo, jak mělo.

Počasí se nedařilo. Naštěstí hodně pršelo až po závodě dorostu při vyhlašování vítězů.
Čekání na start. Na nástěnky byly vyvěšovány výsledky každých částí štafet překvapivě rychle.

Smiřice
Martin zatím ještě nemá koho obsloužit, ale poledne se blíží.
I když jsem zaslechl, jak se dvě veteránky divily svému kolegovi, že mohl před závodem jíst. Šly se najíst až po závodě a to bylo ve tři hodiny odpoledne.
Dobré bylo, že jeden ze sponzorů instaloval dost přenosných kadibudek. :-)

Smiřice Smiřice
Autor mapy pan Jan Netuka mi poslal mapu (velká bude jinde) podle které se běželo. Děkuji.
Vpravo je vidět naznačená trasa krátké, žákovské kategorie. Jiné kategorie byly i dalších částech města.

Smiřice
Přesně v 10.00 hod vystartovaly dorostenky. Mapy si braly ze země, další závodníci je již měli pověšené u brány.
Tedy nesměli si ji zapomenout vzít, jako jeden ze závodníků. Naštěstí mu to připoměli diváci.

Dorost Dorost
Kateřina Argalášová z TJ TŽ Třinec, vítězka první etapy při předávce.
Členka pozdějšího vítězného týmu OK 99 Hradec Králové Barbora Chaloupská doběhla až osmá, o 41 vteřin později.

Závodníci druhéí etapy při očekávání své běžkyně u brány stadionu. Potom se už postavili do fronty na předávku.
Štafeta se střídá: ženy - muži.

Daniel Vandas a jeho nervy před poslední předávkou týmu OK 99.

Dorost
Zleva: Matěj Mašata, Daniel Vandas, Barbora Chaloupská a Klára Novotná dobíhají společně pro první místo kategorie DH 18

Dorost Dorost Dorost
Někdo ze sebe vydal všechny síly. Druhé místo a jak říkal hlasatel ,,trochu nesportovní chování".
Naštěstí až po závodě byl pěkný slejvák, diváci si zašli pod střechu.

Dorost
Skupina DH 18 - 1. místo: PHK OK 99 Hradec Králové, 2. místo: JPV Oddíl OS SK Prostějov, 3. místo: SJI Jihlava
Vítězové byli vyhlášeni ihned po závodě.

dospělí
V poledne začal hlavní závod. První závodnice vybíhají ze stadionu. Vlevo jsou vidět pověšené mapy pro muže po předávce.
Vpravo byly postaveny prostorné stany klubů pro osobní věci.

dospělí
Ve Smiřicích byla upravena doprava. Na cestě do Černožic byla jednosměrka, parkovala zde auta.

dospělí dospělí
Závodníci museli přes cesty probíhat takovýmito zábranami, jinak je pořadatelé vraceli.

Smiřičáky závody moc nezajímaly, až na tohoto krásného diváka.

Různé typy předávek, na štafetový kolík se tady nehraje.

Praga Praha, vítězný tým prvního mistrovství České republiky v orientačním běhu sprintových štafet.
Smiřičtí fotografové Alexandr Štěpán a Vladimír Sladký u takovéto akce nesměli chybět.

mistři
Skupina DH 21. 1. místo SK Praga, 2. místo: SK Žabovřesky Brno, 3. místo OK 99 Hradec Králové

Smiřice
Je po závodě, za necelou hodinu poběží najednou zbytek skupin.

Smiřice
Televize začala balit. Ze záznamu závod odvysílala v pondělí večer. (repríza snad 25.9. 1.00 hod)

žáci veteráni veteráni
Žáci měli větší problémy s mapou, u starších závodníků byla zase znát únava.
Snímací zařízení v akci, tady už poslední. Kolík na ukazováčku se musel zasunout do otvoru v krabičce.

mistři
Každý se snažil ze všech sil.

mistři
Závody skončily. Každý si vzal svou mapu, kterou ještě před cílem musel odhodit a začalo vyhlašování výsledků.

dh
Skupina DH 14 - 1. místo: Východočeská oblast, 2. místo: Ještědská oblast, 3. místo: Západočeská oblast

dh
Skupina DH 140 - 1. místo: Spartak Rychnov nad Kněžnou, 2. místo: KOB Dobruška, 3. místo: Slavia Liberec orienteering

dh
Skupina DH 180 - SK Praga Praha, 2. místo: OOB Vamberk, 3. místo. Přátelé orientačního běhu Opava

dh
Skupina DH 220 - 1. místo MLOK Mariánské Lázně, 2. místo: Lokomotiva Pardubice, 3. místo: TJ Sokol Kunvald

dh
Skupina DH 240 - 1. místo: UNITOP SKP Žďár nad Sázavou, 2. místo: TJ Turnov, 3. místo: Lokomotiva Pardubice
(Doufám, že jsem výsledky přiřadil ke správným fotografiím. :-))

mistři mistři
Komentátor všem poděkoval.
Hradeckým pořadatelům šel úklid od ruky. Zástupce smiřických fotbalistů prohlásil, že to ještě nezažil.
Všichni věděli, co mají dělat a během krátké doby byla uklizena nejen plocha, ale i nepořádek kolem. Klobouk dolů před pořadateli ze Slavie Hradec Králové.

Možná ani nevíte, že i u nás se orientační běh provozuje Dům dětí a mládeže Smiřice