Smiřice - druhé místo v poháru Coca Cola 2006

Matouši Janderovi děkuji za fotografie. Nevím kdo fotil.

Zpět na hlavní stránkuCoca Cola Cup 2006

Obrovský úspěch smiřických žáků v Coca - Cola cupu

Coca Cola Cup 2006   Senzace v podobě stříbrného umístění smiřického družstva se 5. - 7. 6. 2006 zrodila ve finálovém turnaji Coca-Cola Školského poháru. Největší fotbalový turnaj pro druhé stupně základních škol a víceletá gymnázia přivítal v areálu pražské Sparty šestnáct nejlepších celků z celé republiky, které bojovaly o hlavní výhru - třídenní zájezd na světový šampionát do Německa, kde vítězové zhlédnou utkání Česká republika – Itálie. A právě žáci ZŠ Smiřice stanuli těsně pod úplným vrcholem, když obsadili skvělé 2. místo. O vynikajícím výsledku hovoří i to, že letošního ročníku se zúčastnilo 1790 školních týmů. Coca Cola Cup 2006

  Samotné účastí ve finále však předcházela dlouhá cesta. Aby se smiřické družstvo probojovalo až do Prahy, muselo projít sítem kvalifikačního a vloženého turnaje, následně vyřazovacím kolem a nakonec semifinálovým turnajem. Náročný systém turnaje však zaručoval, že se do závěrečného klání propracovala opravdu ta nejlepší školní mužstva.

  V závěrečné fázi Coca-cola cupu byly týmy rozděleny do 4 skupin. ZŠ Smiřice se ocitla ve skupině D, kde v prvním utkání nastoupila proti celku ZŠ Prostějov. Chlapci zvládli tento zápas na výbornou a po vítězství 2:1 díky brankám Pavla Šida z penalty a Jana Pazdziory se mohli těšit ze zisku tří bodů. Ve svém druhém střetnutí nastoupili proti družstvu ZŠ Humpolec a i toto utkání z přehledem dotáhli do vítězného konce. Na výsledku 5:2 se podílel dvěma brankami Filip Korenčík, jedním zásahem přispěl Daniel Smrček, Ondřej Tuček a Pavel Šido opět z penalty. Zisk dalších tří bodů zaručil našim hochům jistý postup z 1. místa, proto do posledního zápasu mohli nastoupit hráči z lavičky, kteří nebyli doposud tolik vytíženi. Závěrečné klání ve skupině se ZŠ Praha 9 bylo odehráno v pohodovém tempu. Na klucích bylo jednoznačně vidět podvědomé podcenění soupeře i jistota postupu do semifinále přes možnou porážku. Prohra 0:2 však nemohla nic změnit na tom, že z prvního místa ve skupině se radoval náš celek.


Coca Cola Cup 2006

  Úterní utkání ve čtyřech skupinách určila účastníky semifinále a utkání o pořadí. V prvním semifinále proti sobě nastoupily tým z Nového Strašecí a Bílovce. Coca Cola Cup 2006 Ve vyrovnaném utkání se z vítězství 1:0 radoval Bílovec. Druhé semifinále tvořila smiřická družina spolu se ZŠ Staré Město. Úvod zápasu našim hochům příliš nevyšel. Po chybě v obranné fázi šel soupeř do vedení a v dalším průběhu prvního poločasu kontroloval stav hry. Po změně stran se Smiřičtí stále více tlačili dopředu a vytvářeli si i gólové šance. Dvě minuty před koncem hrací doby se z rohového kopu prosadil hlavou Filip Korenčík a srovnal stav na 1:1. Závěrečný hvizd sudího ukončil velice zajímavý souboj plný osobních soubojů. Při nerozhodném výsledku musely o vítězi rozhodnout pokutové kopy. Hrdinou těchto okamžiků se stal smiřický brankář Pavel Šido, který nejprve dvě penalty soupeře chytil a nakonec sám jednu proměnil. Ta znamenala postup do finále školského poháru. Mezi úspěšné střelce vítězného mužstva se zapsali ještě Daniel Smrček, Ondřej Tuček a Milan Ponikelský.

  Finále předcházel zápas o třetí místo, ve kterém vyhrálo Staré Město nad Novým Strašecím 1:0. Po tomto duelu již bylo vše připraveno k finálovému střetnutí, které bylo na programu po skončení doprovodné soutěže Coca-Cola Dance Team. Z důvodu dvou žlutých karet získaných v zápasech předcházejících finále nemohl nastoupit v nejdůležitějším utkání turnaje Jan Pazdziora, který, jak se později ukázalo, velice chyběl týmu v útočné fázi hry. Po úvodním opatrném začátku se na hřišti začala projevovat převaha bílovického týmu, jenž vstřelil do přestávky dvě branky. Po přestávce pak ještě přidal další dvě branky a celkově zvítězil 4:0. I přes porážku však zaslouží chlapci ze Smiřic pochvalu a obdiv za vynikající výsledek v turnaji, jehož dosáhli především díky týmové hře a odhodlání odevzdat na hřišti maximální výkon. Při hodnocení nelze opomenout trenéra smiřického celku pana Petra Krejčího, který nejenže dával hráčům taktické pokyny a důležité informace o soupeřích, ale zároveň vykonával funkci maséra a psychologa. O samotný fotbalový růst našich svěřenců má největší zásluhu dlouholetá práce pana Martina Černého.

Coca Cola Cup 2006

Coca Cola Cup 2006

Coca Cola Cup 2006   Na finálové utkání dorazil kromě kamarádů a rodičů hráčů i starosta města Smiřic pan Luboš Tuzar, který jménem města ocenil senzační úspěch hochů, kteří od města obdrží Coca Cola Cup 2006dárkový poukaz na nákup sportovního zboží v hodnotě 1000 Kč. Slavnostního předání cen všem týmům se zúčastnil i hráč AC Sparty Praha Michal Hanek. Všichni účastníci finále získali hodnotné ceny v podobě 2 kompletních sad značkových fotbalových dresů. Pro kluky na stříbrné pozici bylo připraveno sportovní a fotbalové vybavení v hodnotě 50 000 Kč. Šestý ročník největší fotbalové události své věkové kategorie v České republice přinesl našim chlapcům životní úspěch, za což jim náležitě patří poděkování a velké gratulace! Na fantastickém výsledku se podíleli brankáři Pavel Šido a Petr Kleandr, dále hráči Milan Ponikelský, Pavel Janko, Vojtěch Obst, Petr Škarytka, Filip Korenčík, Jakub Mochan, Pavel Zapadlo, Daniel Smrček, Jan Pazdziora, Ondřej Tuček, Matouš Jandera, Tomáš Rousek, Radim Vít a Tomáš Kerhart.

Tomasz Raszka
Článek je převzatý ze smiřického Zpravodaje 30.6.2006

Coca Cola Cup 2006

Coca Cola Cup 2006

Coca Cola Cup 2006

Coca Cola Cup 2006

Coca Cola Cup 2006

Coca Cola Cup 2006
Smiřice na Spartě

Coca Cola Cup 2006      Coca Cola Cup 2006
Po finále s Bílovcem

Coca Cola Cup 2006
Trenéři Tomasz Raszka a Petr Krejčí, uprostřed stojí učitel Karel Zemek.

Coca Cola Cup 2006
Fandové ze Smiřic.

Coca Cola Cup 2006
Vyhlašování vítězů.

Coca Cola Cup 2006
Druhé místo pro školu ze Smiřic

Coca Cola Cup 2006
První místo získala škola z Bílovce

Coca Cola Cup 2006

Coca Cola Cup 2006
Zleva stojí: Petr Krejčí, Vojtěch Obst, Pavel Janko, Milan Ponikelský, Petr Škarytka, Daniel Smrček, Filip Korenčík, Tomáš Rousek, Tomasz Raszka.
Zleva klečí: Petr Kleandr, Matouš Jandera, Radim Vít, Jan Pazdziora, Ondřej Tuček, Tomáš Kerhart, Pavel Zapadlo, Jakub Mochan
Brankář Pavel Šido se zranil a odvezla ho sanita. Vyfoceno v Praze.

Coca Cola Cup 2006
Zleva stojí: trenér Tomasz Raszka, Pavel Šido, Pavel Zapadlo, Tomáš Rousek, Pavel Janko, Vojtěch Obst, Ondřej Tuček, Petr Škarytka, Milan Ponikelský, Petr Kleandr a trenér Petr Krejčí
Dolní řada zleva: Matouš Jandera, Jan Pazdziora, Radim Vít, Daniel Smrček, Tomáš Kerhart, Filip Korenčík, Jakub Mochan
Foceno před smiřickou školou 12.6.2006.