Národní střelecká jednota Smiřice

Zpět na hlavní stránkuhasiči Smiřice
Popis z druhé strany fotografie:,,první Šmejda, Horák co měl starou tiskárnu,
Pácalt Karel, Krymlák, Josef Opletal, Černý, neznám". Foto od pí. Knapové.

hasiči Smiřice
Popis z druhé strany fotografie:,,Josef Opletal nahoře, u auta: Horák, Krymlák, šofér neznám
Černý, Šmejda a K. Pácalt". Foto od pí. Knapové.

Fotografie nahoře byly vystaveny na stránce u hasičů, všiml si jich pan Škvrna a listopadu 2019 mi poslal vloženou fotografii a napsal:
NSJ
   ... zasílám Vám jedno historické rodinné foto z roku 1932 na kterém je vyfocen člověk, kterého paní Eva Knapová určila jako neznámý řidič zachycený v popisu u dvou fotografií, které máte vystaveny na Vašich stránkách v sekci "Historická foto hasiči Smřice" jako poslední dvě v řadě. Na těchto fotografiích nejsou hasiči, ale spolek "Národní střelecká jednota", která působila ve Smiřicích v letech 1925 - 1939 kdy byla němci zakázána....

   Pan Škvrna mě poprosil o idetifikacio osob na fotkách. Navštívil jsem paní Vágnerovou, která mi pomáhá s pojmenováním osob na fotografiích. Paní Vágnerová říká, že šofér u auta Václav Pultr, syn smiřického doktora. Měli tu velkou vilu na pácaltově kopci. Člověk z fotografie (vpravo), je prý Škarytka.

Další dopis od pana Škvrny:
   Díky za snahu při identifikaci fotografií i když jsem si osobně myslel a nebo mi to tak připadalo, že se jedná o jednoho a toho samého pána pouze s rozdílem čtyř let (1929 a 1932). Ještě k těm dvěma fotografiím s autem, pocházejí ze serie celkem šesti a je u nich popiska "Zájezd Národní střelecké jednoty v Jaroměři a Smiřicích do Mílovic u Lysé nad Labem dne 4.srpna 1929" kde již tehdy byla velká kasárna s vojenskou posádkou a ubytováni byli příznačně v tehdejším hotelu "Na střelecké baště."

Panu Švrnovi děkuji za upřesnění fotografií.
Vložená fotografie má popisku: Pod Riesenburgem

Jestliže můžete cokoliv dodat k fotografiím, prosím napište.