Zleva stojí P. Krejčí, M. Benák, M. Nývlt, O. Hottmar, V. Tarantík, M. Matějček, L. Melichárek, P. Janko, B. Hradský
Dole zleva: M. Dočekal, J. Koutník, M. Ponikelský, V. Fof, O. Koza, F. Korenčík a M. Jarkovský. Foto V. Sladký

Na jaře 2013 je hlavní trenér Hradský Bohumír, druhý trenér je Krejčí Petr, vedoucí mužstva je Tarantík Václav.

Do 1. B třídy Krajského přeboru postupují Kobylice a Smiřice, do 3. třídy sestupuje Červeněves.

Zpět na hlavní stránku fotbalového klubu       Archiv starších sezón      Sezóna 2013 - 2014

Utkání
klikni pro přímý přístup k podrobnostem o zápasech. Fotil Vladimír Sladký.
Vlevo zápasy podzimu 2012 - vpravo zápasy jara 2013

GIST Okresní pohár dospělých         Pohár KFS - pohár hejtmana         Přátelská utkání

Tabulka sezóny 2012 - 2013
podzim 2012 jaro 2013
Vlevo v polovině soutěže, vpravo na konci soutěže 25.6.2013.
ze stránky nv.fotbal.cz

Statistika soutěže 2012 / 2013
podzim 2012 jaro2013
Přehled vypracoval Petr Krejčí
Kliknutím se obrázek zvětší.

Ladislav Obst, sekretář klubu:
Jste spokojen s letní přípravou a s posílením mužstva ? 1. Letní příprava začala 30. června. Mužstvo trénuje dvakrát týdně v domácích podmínkách. O posílení týmu se uvažuje. Cíl vašeho týmu pro sezónu ? 2. Hrát pohledný fotbal.
Soupiska – brankáři: Ondřej Hottmar (1986), Martin Matějček (1985), Michal Jarkovský (1971).
Obránci: Ondřej Koza (1985), Milan Ponikelský (1990), Marcel Mochan (1985), Pavel Janko (1990), Vlastimil Fof (1987), Martin Benák (1976).
Záložníci: Jakub Mochan (1990), Milan Nývlt, Filip Korenčík (1991), Jan Koutník (1983), Marek Dočekal (1992), Lukáš Melichárek (1978).
Útočníci: Václav Tarantík (1989), Pavel Zapadlo (1991), Martin Čížek (1987).
Realizační tým – trenér: Bohumír Hradský. Asistent: Petr Krejčí.
Vedoucí mužstva: Václav Tarantík st.
Změny v kádru – příchody: nikdo.
Odchody: Marek Černý, Lukáš Bohatý, Petr Šubjak, Vojtěch Obst, David Melichárek - hostování Hořiněves.
Zdroj: Hradecký deník

Hradecký deník 20.12.2012
Obst: „Pořád je co zlepšovat“
Přestože mužstvo vévodí okresnímu přeboru, spokojenosti ve Smiřicích není nikdy dost
Hradec Králové – V čele Hradecký Votrok okresního přeboru přezimují fotbalisté Smiřic. K dobru před druhými Kobylicemi však mají pouhý bod. Podle slov sekretáře klubu LADISLAVA OBSTA se mužstvo drží při zemi.

Jste na špici vyrovnané tabulky. Máte minimální jednobodový náskok před Kobylicemi, na třetí Myšteves máte nahráno už pět bodů. Vládne ve Smiřicích spokojenost?
Spokojenosti není nikdy dost. První místo zavazuje, ale pořád je co zlepšovat.
Jak jste spokojeni s předvedenou hrou? Vidíte v ní nějaké rozdíly oproti předsezonnímu očekávání?
S předvedenou hrou tak spokojeni být nemužeme. Oproti jaru došlo u některých hráčů k poklesu výkonnosti. Někteří z nich dojíždějí na trénink jen v pátek kvůli škole či zaměstnání. Proto se uvažuje o rozšíření kádru.
Zhodnotte úroveň soutěže.
Soutěž neodpovídá našim představám kvůli B mužstvům soupeřů. Diváci se těší na pěkný fotbal, ale pak přijede devět respektive osm hráčů soupeře.
Co vás nejvíce překvapilo?
Propad mužstev, která hrála I.B třídu, a umístění Sendražic.
Jak bude vypadat zimní příprava vašeho mužstva?
Zimní přípravu zahájíme 19. ledna. Budeme využívat tělocvičnu a okolní terény. V jednání je několik přátelských utkání podle toho, jak počasí dovolí.

18.8.2012
Duel předních celků loňského ročníku rozhodli štastnější domácí gólem Ponikelského z 83. minuty, když vynikající výkony podali oba gólmani Hottmar a Holý.

Smiřice - Kobylice A 1 : 0
Smiřice - Kobylice A 18.8.2012

Sendražice - Smiřice 1 : 0
25.8.2012
Ze strany domácích výborně odehrané sousedské derby s bojovností všech hráčů, kterou vyspělejší hosté nedokázali překonat.
Fakta - branka: 30. Fedor, ŽK 5:3, ČK 1:0 (Fedor za 2. ŽK), PK 0:0, poločas 1:0, diváci: 150, rozhodčí Jenčovský (Jiřička a Kuchta OFS Jičín). Sestavy - Sendražice: Středa - Karabinoš, Vejprava, Zimmermann, Hlavatý (85. Modrý) - Janeček, Pejcha, Fedor, Bureš - Jedlička, Vrabec. Smiřice: Jarkovský - Dočekal (55. Zemek), Koza (70. Matějček), Janko, Ponikelský - Korenčík, Nývlt, Koutník, Tarantík - Čížek, Melichárek.
Nejlepší hráči: Pejcha - Dočekal.

Hlušice A - Smiřice 0 : 1 (0:1)
1.9.2012
K vidění bylo neurovnané utkání, kterému by spíše slušela remíza, ale do černého se trefili jenom hosté.
Fakta - branka: 30. Korenčík, ŽK 1:2, ČK 0:0, PK 0:0, poločas 0:1, diváci: 100, rozhodčí Peůša (Záliš a Knapek OFS Rychnov).
Sestavy - Hlušice: Strýhal St. - Novotný, Průcha, Strýhal M., Batelka R. - Horák, Tesař (77. Šimůnek), Trejbal - Batelka M., Vízek (46. Hnát), Kohout.
Smiřice: Hottmar - Fof (86. Dočekal), Koza (67. Mochan), Janko, Benák - Korenčík, Nývlt (72. Čížek), Koutník, Melichárek - Ponikelský, Tarantík (83. Matějček).
Nejlepší hráči: Horák - Tarantík.

Smiřice : Dohalice 5 : 0
9.9.2012
Smiřice sehrály velmi pěkné utkání a převahu vyjádřily i nádhernými góly, a tak konečně uspokojily náročné diváky.
Fakta - branky: Tarantík 2, Melichárek 2, Fof, ŽK 1:1, ČK 0:0, PK 0:0, poločas 2:0, diváci: 100, rozhodčí Doubrava (Slavíček ml. a Smolko).
Sestavy - Smiřice: Hottmar (70. Jarkovský) - Fof (73. Dočekal), Benák, Janko, Ponikelský - Matějček, Koza, Korenčík (76. Koutník), Tarantík - Čížek, Melichárek.
Dohalice: Božič - Petřík (46. Javůrek), Krátký, Jaroš, Ryba - Marek, Miškář, Gazdík (71. Zeman), Rachota (46. Dvořák) - Erbs (56. Juran), Košťál.
Nejlepší hráči: Janko - Božič.

Smiřice : Dohalice 5 :0
Přímo do ruky.

Smiřice : Dohalice 5 :0 Smiřice : Dohalice 5:0
Smiřice : Dohalice 5:0
Smiřice hrají v modrém. Vlevo útočící M. Čížek, vpravo u brány M. Matějček. Foto V. Sladký.

Kunčice B - Smiřice 1 : 2 (1:1)
Sestava: Hottmar, Fof, Benák, Janko, (60´Koza), Ponikelský, Matějček, (75´Mochan J.) Nývlt (84´Kačírek), Koutník, Korenčík, Tarantík, Čížek
Branky: Nývlt, Ponikelský
Utkání pro Smiřice nezačalo šťastně, hned v 1. minutě se domácí ujali vedení po dorážce vyražené střely brankářem Hotmarem. V 24. minutě byl v pokutovém území domácích sražen Tarantík a z pokutového kopu vyrovnal Nývlt. Od této chvíle až do konce utkání se hrálo většinou v obranné polovině domácích, ale šance hostí zůstaly nevyužity.
V 2 půli tlak hostí ještě zesílil. Čížek dokonce vyrovnal, ale rozhodčí pro údajný ofside branku neuznal. Smiřice se přece jen dočkaly, v 88. min. se trefil Ponikelský. Hosté vyhráli zaslouženě, jen to vítězství dle průběhu mělo být jednoznačnější.

Smiřice - Chlumec B 7 : 0 (3:0)
22.9.2012
Hosté nastoupili početně oslabení, dohrávali pro vyloučení jen v 7, a tak se zrodilo vysoké vítězství domácích.
Fakta - branky: Tarantík 3, Ponikelský, Hottmar z pen., Korenčík, Koutník, ŽK 0:2, ČK 0:2 (Jerie, Rusín), PK 1:0, poločas 3:0, diváci: 36, rozhodčí Čožík (Grossman a Zvolánek). Sestavy - Smiřice: Hottmar - Matějček, Zemek, Janko, Ponikelský - Korenčík, Nývlt (69. Mochan J.), Koutník, Tarantík - Čížek, Melichárek (64. Dočekal). Chlumec B/Klamoš: Frajer - Janda, Růžička, Myška, Jerie - Rusín, Svoboda Jar., Sedláček, Svoboda A. - Steklý, Kofránek.
Nejlepší hráči: Janko - Frajer.

Myštěves - Smiřice 0:1
29.9.2012
Hosté přijeli s taktikou nedostat branku a tomu podřídili vše. Domácí poslala do kolen ve 2. půli dvě vyloučení během pouhých 2 minut, když šťastnější hosté rozhodli o výhře až poslední minutě.
Fakta - branka: 90. Benák, ŽK 3:2, ČK 2:0 (65. Brett P., 67. Němec), PK 0:0, poločas 0:0, diváci: 100, rozhodčí Urbánek (Jindáček a Moravec OFS Rychnov). Sestavy - Myštěves: Michalička - Hladík, Draštík, Čížek, Havlena - Prokůpek (88. Elfmark), Brett P., Matějka, Brett V. - Němec, Javůrek (60. Pásler). Smiřice: Hottmar - Matějček, Benák, Janko, Ponikelský - Fof, Nývlt, Koutník, Tarantík - Zemek, Melichárek.
Nejlepší hráči: Čížek - Benák.

Smiřice - Nový Hradec B 2 : 0 (0:0)
6.10.2012
Pro domácí vydřené utkání, když domácí dali 2. gól až v závěru po brejku.
Fakta - branky: Nývlt z pen., Korenčík, ŽK 0:2, ČK 0:0, PK 1:0, poločas 0:0, diváci: 80, rozhodčí Soukup (Drusan a Klein OFS Jičín).
Sestavy - Smiřice: Hottmar - Matějček, Benák, Janko, Ponikelský - Fof, Nývlt, Korenčík, Tarantík - Koza (67. Zemek), Melichárek (62. Koutník). Nový Hradec B: Sedláček - Baďura, Berger, Lang, Vopálka - Hloušek, Dudek, Čtvrtečka, Pšenosil (52. Kaplan) - Karmín, David. Nejlepší hráči: Nývlt - Baďura.

Smiřice - Nový Hradec B 2 : 0

Foto ze zápasu 6.10.2012 Smiřice - Nový Hradec B 2 : 0 V. Sladký

Červeněves - Smiřice 1 : 3
13.10.2012
V prvním poločase Smiřice předváděli pohledný fotbal a přehrávali soupeře ve všech řadách. První gól padl již ve třetí minutě když lehký centr šikovně tečoval Filip Korenčík. Hosté se sporadicky dostávali na naší půlku. V 9.min vystřelil zpoza vápna Nývlt a udivený brankář domácích lovil opět míč z branky. Do poločasu hra upadala za zmínku stojí zákrok brankáře Hottmara který vytěsnil střelu domácího útočníka na břevno branky. Ve druhém poločase nastalo naše obvyklé trápení, když nás soupeř začal přehrávat a dokonce po úniku po pravé straně dosáhl krásnou střelou kontaktní branky. Paradoxem byla oslava hráče domácích který vstřelil branku sundáním dresu za což dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen ze hry.
Ve 2. poločase podali domácí hrající o 10 nejlepší výkon, snížili na kontaktních 1:2, ale v závěrečném náporu inkasovali 3. gól.
Fakta - branky: Vrabec - Korenčík 2, Nývlt, ŽK 2:1, ČK 1:0 (Vrabec za 2. ŽK - při oslavě gólu si sundal dres), PK 0:0, poločas 0:2,
diváci: 70, rozhodčí Koza (Muharem a Tlustý).
Sestavy - Červeněves: Říha - Král A., Drobný, Vrabec, Nožička - Gorel, Král M., Restl (81. Janďourek), Šefara - Novák, Ročeň (72. Lubas).
Smiřice: Hottmar - Dočekal (80. Koutník), Benák, Janko, Ponikelský - Zemek, Nývlt, Korenčík, Čížek (84. Munzar) - Tarantík, Melichárek.
Nejlepší hráči: Drobný – Korenčík

Smiřice - Lovčice A 5 : 0 (1:0)
20.10.2012
Po uplakaném 1. poločase domácí zabrali a střelecky se i výrazně prosadili.
branky: Korenčík 2, Tarantík, Hottmar z pen., Koutník, ŽK 2:3, ČK 0:0, PK 1:0, poločas 1:0, diváci: 60, rozhodčí Čožík (Olah a Říha).
Sestavy - Smiřice: Hottmar - Fof (65. Ponikelský), Benák, Janko, Matějček (59. Koza) - Zemek, Korenčík, Koutník, Tarantík - Čížek (74. Mochan), Melichárek.
Lovčice: Appl - Konhefr, Suchochleb (46.Hála), Janouch (80. Volejník O.), Kupka - Jilemnický, Tůma, Volejník L., Kafka - Koubek, Žižka.
Nejlepší hráči: Hottmar - Žižka.

Smiřice - Lovčice A  5 : 0
Při zápase s Lovčicemi na hřiště padala mlha.

Fotil V. Sladký.

Probluz A - Smiřice 1 : 2
17.11.2012 (pro napadaný sníh odložené utkání ze dne 27.10.)
Favorizovaní hosté v závěru ubránili po tlaku domácích vítězství, které se zrodilo po přísně nařízeném pokutovém kopu. Fakta - branky: 43. Brixi L. - 8. Tarantík, 21. Koutník z pen., ŽK 0:0, ČK 0:0, PK 0:1, poločas 1:2, diváci: 50, rozhodčí Kincl (Slavíček a Šlezingr).
Sestavy - Probluz: Kalhous - Brambora M., Sedílek, Neumann R., Boniš - Brixi M., Neumann F., Brixi L., Kolakovský - Štípek (46. Podsadlo), Volf.
Smiřice: Hottmar - Fof, Benák, Janko (63. Zemek), Ponikelský - Koza, Nývlt (85. Dočekal), Koutník, Tarantík - Korenčík, Melichárek.
Nejlepší hráči: Sedílek - Tarantík.

Smiřice - Kosičky 3 : 2 (3:1)
3.11.2012
Po rozpačitém začátku, když hosté byli do 20. min. lepší, domácí zabrali a ještě v 1. půli vstřelili 3 góly. Ve 2. poločase ambiciózní hosté zatlačili tým Smiřic, který se v závěru o výsledek strachoval.
Fakta - branky: Tarantík, Koutník z penalty Melichárek - Havlín, Koliáš R., ŽK 2:2, ČK 0:0, PK 1:0, poločas 3:1, diváci: 60, rozhodčí Štancl (Gernat a Zvolánek).
Sestavy - Smiřice: Hottmar - Matějček, Benák, Janko, Ponikelský - Koza (79. Dočekal), Nývlt, Korenčík, Tarantík - Koutník (76. Smrček), Melichárek.
Kosičky: Koliáš J. - Rychnovský, Černý, Šanda, Volf (76. Kružík) - Dašek, Havlín, Donát (61. Stránský), Koóš - Bouška (46. Hemerka), Koliáš R.
Nejlepší hráči: Janko - Koliáš R.

Smiřice - Kosičky 3 : 2 Smiřice - Kosičky 3 : 2
Kolena nestačila a tak přišla na řadu pravačka. + Balon skončil v kompostu.
Hráči Kosiček neměli dost dresů, proto obě mužstva hrála ve smiřických dresech. Fotil V. Sladký.

Smiřice - Nepolisy 2 : 2 (1:1)
10.11.2012
Ambiciózní hosté zaskočili Smiřice a již v 6. minutě to bylo 0:1. Ve 37. minutě brankář Marko zlikvidoval hned 3 vyložené gólové šance a obránce hostí vykopával míč z brankové čáry. Ve 45. min. pak konečně domácí srovnali na 1:1 po gólu Ponikelského. Ve 2. poločase šli hosté opět do vedení, po nedorozumění v naší obraně zvyšoval hráč Nepolis Lihan hlavou na 1:2. 75 min zmatek v naší obraně a hosté spálili tutovku, když hráč Nepolis Lihan přestřelil prázdnou branku domácích. V 88. minutě domácí vyrovnali, když po akci Melichárka a Tarantíka se uvolnil Milan Ponikelský, obešel brankáře hostů a vstřelil do prázdné branky 2.gól, a tak se zrodila plichta.
Fakta - branky: Ponikelský 2 - Pánek, Lihan, ŽK 2:4, ČK 0:0, PK 0:0, poločas 1:1, diváci: 50, rozhodčí Bečvář (Vavřina a Merbs).
Sestavy - Smiřice: Hottmar - Matějček (65. Koutník), Benák, Janko (72. Melichárek), Ponikelský - Koza, Nývkt, Fof, Tarantík - Čížek (88. Dočekal), Korenčík.
Nepolisy: Marko - Zámečník, Hanuš P., Doležal (31. Matys), Schmidt - Chaloupka (15. Marek), Pánek, Spejchal, Lihan - Šustr, Hanuš T.
Nejlepší hráči: Ponikelský - brankář Marko.

Smiřice - Nepolisy 2 : 2

Smiřice - Nepolisy 2 : 2 Smiřice - Nepolisy 2 : 2
Dramatické události zápasu Smiřic s Nepolisy fotil V. Sladký.

Zápasy jara 2013

Smiřice - Sendražice 2:0
6.4.2013
Po průměrném výkonu zvítězili domácí v sousedském derby.
Smiřičtí hráči sehráli první jarní utkání na vlastním hřišti a výhrou si upevnili první místo v tabulce. Utkání se hrálo na dobře připraveném, ale těžkém terénu. Oproti přátelským utkáním vázla kombinace a jen těžko jsme se dostávali na dostřel sendražické branky.
Obrana Sendražic odolávala náporu Smiřic. Až ve třicáté minutě, se po ojedinělé chybě obrany, prosadil po samostatné akci Martin Čížek a vstřelil první gól Smiřic. I soupeř měl několik šancí, ale vše vyřešila naše obrana v čele s výborně chytajícím Ondrou Hottmarem.
Do druhého poločasu nastoupily Smiřice se dvěma změnami, ale hra se nějak významně nezlepšila. Dočkali jsme se až v 70. minutě, když se do velkého vápna prodral smiřický záložník Blažek a byl faulován. Z nařízené penalty upravil skóre na 2 : 0 Nývlt. Ke konci zápasu nás soupeř přitlačil před naše brankové území a měl několik šancí, ale na kýženou branku, kterou si tak přála skupina diváků ze Sendražic nedosáhl. Tak skončil první jarní mistrovský zápas.
Fakta - branky: Čížek, Nývlt z pen., ŽK 0:3, ČK 0:0, PK 1:0, poločas 1:0, diváci: 100,
rozhodčí Štancl (Částka a Hruška).
Sestavy - Smiřice:Hottmar - Benák (46. Matějček), Nývlt, Janko, Zemek - Mochan, Korenčík (79. Dočekal), Koutník (46. Blažek), Tarantík - Čížek, Melichárek.
Nejlepší hráči: Čížek - Karabinoš.

Smiřice - Hlušice A 7: 2 (3:1)
13.4.2013
Po rozpačitém začátku a chybách v naší obraně jsme mohli prohrávat ve 20. minutě 2:0, ale díky výbornému výkonu domácího gólmana Hottmara se skóre neměnilo. Poté se zápas otočil ve prospěch domácích, kteří začali soupeře přehrávat a po tvrdé střele Tarantíka a následné dorážce se smiřičtí ujali vedení brankou Blažka. Ovšem po další chybě v naší obraně a faulu v pokutovém území následovala penalta, kterou bezpečně proměnil hostující hráč Šorm na 1:1. Potom však převzali otěže do svých rukou domácí a po krásném centru z pravé strany si na přihrávku naskočil Jenda Koutník a hlavou vstřelil druhý gól Smiřic. Do přestávky opět z pravé strany dal překrásnou branku hlavou Tarantík - 3: 1, a tak skončil první poločas.
Ve druhém poločase opět hra bez nápadu, nedařily se přihrávky, ale soupeři docházely síly. Pak přišla dvacetiminutovka Smiřic a soupeř se nestačil bránit smiřickému tlaku a začaly padat góly. Nejdříve si poradil s obranou hostů Koutník a vstřelil svůj druhý gól - 4 : 1. Hned vzápětí,opět Koutník, postavil obranu hostí do rolí statistů a střelou přes celou branku - 5:1. Smiřičtí postupně vystřídali, na hřiště přišel Korenčík ,Církva,Fof a Matějček a prvně jmenovaný vstřelil další gól Smiřic a bylo to 6 : 1. Skóre Smiřic uzavřel obránce hostí, který si nešťastně srazil míč do vlastní branky - 7 : 1. Ke konci zápasu jsme opět polevili a soupeř po vyšachování naší obrany vstřelil svoji druhou branku. Zápas se hrál na těžkém terénu, a tak mohlo být 100 diváků spokojeno s výsledkem, kterým si mužstvo Smiřic udrželo první místo v tabulce.
Fakta - branky: Koutník Jan 3, Korenčík, Tarantík, Blažek, vlastní (Trejbal Jar.) - Šorm 2, ŽK 3:3, ČK 0:0, PK 0:1 (Šorm),
diváci: 100, rozhodčí Ježek (Zvolánek a Gernat).
Sestavy - Smiřice: Hottmar - Benák, Nývlt, Janko (57. Fof), Zemek - Mochan (46. Korenčík), Blažek (52. Církva), Koutník (57. Matějček), Tarantík - Čížek, Melichárek.

Dohalice - Smiřice 0:3 (0:1)
21.4.2013 Domácí byli lepší v 1. poločase, ale střelecky zklamali. Hosté ve 2. půli zvýšili iniciativu a zaslouženě zvítězili.
Fakta - branky: Čížek, Tarantík, Korenčík, ŽK 0:1, ČK 0:0, PK 0:0,
poločas 0:1, diváci: 100, rozhodčí Částka (Říha a Jiříček).
Sestava: Hottmar - Benák, Nývlt, Janko, Fof (85. Dočekal) - Mochan (75. Korenčík), Církva, Koutník, Tarantík - Čížek (80. Matějček), Melichárek (60. Blažek).
Nejlepší hráči: Kukla - Hottmar.

Smiřice - Kunčice B 2 : 1 (0:0)
27.4.2013

Šťastné vítězství domácích, když hosté nastřelili tyč a dva trestné kopy zlikvidoval výborný brankář Hottmar. Smiřice prohrávaly 0:1 po chybě v obraně, poté vyrovnaly Matějčkem a po kombinační akci na konečných 2:1 skóroval Církva.
Fakta - branky: Matějček, Církva - Velinský, ŽK 4:2, ČK 0:0, PK 0:0, poločas 0:0, diváci: 60, rozhodčí Čožík (Smrček a Andrejsek).
Sestava: Hottmar - Benák, Nývlt, Janko, Fof (85. Koza) - Mochan (70. Dočekal), Církva, Korenčík (61. Matějček), Tarantík - Čížek (46. Blažek), Melichárek. Nejlepší hráči: Církva - Hornych.

11.5.2013
Na těžkém terénu hosté začali lépe a po pěkné akci vstřelili vedoucí gól. Do poločasu se poté nic nedělo. Po změně stran Smiřice přidaly a spolupráce Tarantíka s Koutníkem skončila vyrovnáním na 1:1. Domácí poté prostřídali a kombinace po ose Mochan - Blažek - Tarantík v 84. minutě přinesla Smiřicím vítězný gól.Za zmínku ještě stojí krásná rána Davida Církvy a branková příležitost Tarantíka kterou zlikvidoval brankář hostů.
Fakta - branky: Koutník, Tarantík - Brett V., ŽK 3:0, ČK 0:0, PK 0:0, poločas 0:1, diváci: 60, rozhodčí Koutník (Kincl a Rychtár).
Sestava: Hottmar - Fof, Benák, Janko, Koza (76. Dočekal) - Mochan, Církva, Koutník, Tarantík - Čížek (76. Blažek), Korenčík.
Nejlepší hráči: Hottmar - Michalička.

11.5.2013
Smiřice - Myštěves 2:1. Foto Vladimír Sladký.

Nový Hradec B - Smiřice 0:2 (0:1)
19.5.2013
Po chybě domácího brankaře se hosté rychle ujali vedení, sebevědomé Smiřice pak zápas dotáhly do vítězného konce.
Fakta - branky: Tarantík, Nývlt z pen.,
Sestava Hottmar - Fof, Benák, Janko, Koza (87. Matějček) - Mochan (88. Čížek), Církva, Nývlt, Tarantík - Korenčík, Melichárek (78. Blažek).
Nejlepší hráči: Olšák - Nývlt.

Smiřice - Červeněves 2:1
25.5.2013
Po průměrném výkonu domácích se hosté ujali ve 20. min. vedení 0:1 po chybě brankáře a obrany. Smiřice se dostávali do šancí hlavně z pravé strany, kde se dařilo dvojici Fof - Blažek. Zvlášť druhý jmenovaný centry před branku hostů připravoval šance ke vstřelení branky Tarantíkovi, který několikrát dobře zakončoval. V záloze se rozehrával Církva, několikrát pěkně vystřelil, ale brankář hostů byl pozorný. Ke konci prvního poločasu se k míči v pokutovém území dostal Melichárek a byl sražen. Rozhodčí nařídil pokutový kop, který Nývlt neproměnil a tak skončil první poločas. Ve 2. půli domácí vyrovnali Blažkem na 1:1, když Tarantík vybojoval ztracený míč a přihrál zcela nekrytému Blažkovi, který nezaváhal. Soupeř se zcela sporadicky dostával na půli domácích, ale jejich šance likvidovala obrana domácích, kde hrál prim Janko. V 70.min., po krásné akci z pravé strany, Církva předložil zcela nekrytému Korenčíkovi, jenž vstřel tříbodový gól.
Fakta - branky: Blažek, Korenčík - Malý, ŽK 1:3, ČK 0:0, PK 1:0 (Nývlt nedal), poločas 0:1, diváci: 80, rozhodčí Grossman (Ludvík a Šanc).
Sestava: Hottmar - Fof, Matějček, Janko, Koza - Blažek (56. Čížek), Církva (90. Koutník), Nývlt, Tarantík - Korenčík (82. Dočekal), Melichárek.
Nejlepší hráči: Janko - Vrabec.

Smiřice - Probluz A 2 : 3
8.6.2013
Fakta - branky: Benák, Melichárek z pen. - Provazník 2, Karlík,
ŽK 2:1, ČK 0:0, PK 1:0, poločas 0:0, diváci: 80, rozhodčí Slavíček (Říha a Merbs).
Sestavy - Smiřice: Hotmar - Fof, Benák, Janko, Koza - Mochan (46. Blažek), Nývlt, Korenčík (74. Dočekal), Tarantík - Melichárek, Matějček (82. Kodeš).
Nejlepší hráči: Hottmar - Provazník.

Smiřice - Probluz A 2 . 3
Dva góly nestačily. Fotil Vladimír Sladký.

Kdyby ale hlava bránícího hráče trochu více přitlačila, tak jsme třeba vyhráli :-).

Domácím se nedařilo a prohráli zaslouženě, když ještě brankář Hottmar další šance kryl. - nv.fotbal..cz

Stav beztíže.

Lovčice - Smiřice 1 : 1
Po oboustranně velmi dobrém 1. poločase úroveň ve 2. půli poklesla a soupeři se rozešli spravedlivou remízou.
Fakta - branky: Kafka - Církva, ŽK 0:1, ČK 0:0, PK 0:0, poločas 0:0, diváci: 60, rozhodčí Koki (Tlustý a Vízek).
Sestava: Hottmar - Matějček, Benák (7. Blažek), Janko, Koza - Církva, Nývlt, Koutník, Tarantík - Čížek, Melichárek.
Nejlepší hráči: Pospíšil - Čížek.

Kosičky - Smiřice 0 : 2
Domácí přistoupili k utkání vlažně, měli sice místy převahu, ale po chybách dvakrát inkasovali.
Fakta - branky: Koutník, Korenčík, ŽK 0:0, ČK 0:0, PK 0:0, poločas 0:1, diváci: 60, rozhodčí Částka (Vojtěch a Schovanec).
Sestava Hottmar - Zemek, Nývlt, Janko, Koza - Korenčík, Církva, Koutník, Matějček - Čížek, Melichárek.
Nejlepší hráči: Stránský Milan - Koutník.

21.6.2013
Domácím vyšel nástup a šli do vedení již v 17. sekundě gólem Kubišty. Rušné a dramatické utkání se šancemi na obou stranách pak další gól již nepřineslo, když na obou stranách se několikrát zaskvěli brankáři. Kobylice se tak mohly radovat z celkového primátu i historického postupu do 1. B třídy, kam se po letech vracejí také Smiřice. Po zápase předseda OFS Martin Zbořil a místopředseda OFS Hradec Vladan Haleš předali Kobylicím pohár za 1. místo v OP.
Fakta - branka: 1. Kubišta, ŽK 3:3, ČK 0:0, PK 0:0, poločas 1:0, diváci: 400, rozhodčí Kincl (Říha a Ludvík).
Sestava: Hottmar - Zemek, Nývlt, Janko, Koza - Korenčík, Církva, Koutník, Matějček - Čížek (66. Fof), Melichárek.
Nejlepší hráči: Šoufek - Církva.

Smiřice a Kobylice - nástup.

Závar u smiřické branky. Fotil Vl. Sladký

GIST Okresní pohár dospělých

13.9.2012
Kobylice B : Smiřice 2 : 3 ( (1:2)

Sestava: Hottmar, Fof, Matějček, Janko, Koza, Mochan J. (46´Kačírek), Ponikelský, Korenčík, Koutník, Tarantík, Čížek
Branka: Tarantík 2, Ponikelský – Průcha vlastní
Rozhodčí: Grosmann

Domácí nastoupili s exligisty Průchou a Tauchmanem, ale na jejich hře to nebylo moc znát, naše družstvo si od začátku vytvořilo územní převahu. V 10. min. unikl po levém křídle Čížek, přihrál Tarantíkovi a ten se nemýlil :1. V 21. min. domácí zahrávali ze strany trestný kop na který si naběhl nehlídaný Průcha a hlavou vyrovnal na 1:1. Poté Čížek nastřelil z brejku tyč. V 29. min. po pěkné přihrávce Koutníka se podruhé trefil Tarantík 1:2. Druhý poločas se opět odehrával v režii hostí. V 52. min. po pěkné kombinační akci Tarantíka s Kačírkem vstřelil branku Ponikelský 1:3. Domácí byli nebezpeční jen ze standartek. Po jedné z nich si Matějček srazil míč do vlastní branky 2:3. Závěrečný nápor Kobylic smiřičtí odvrátili a zaslouženě postoupili do čtvrtfinále, které se hraje v úterý 25.9.2012 v 16,30 hod. na hřišti Třebše „B“.

gist

Předkolo poháru KFS mužů pro soutěžní ročník 2013/2014

SK Smiřice - MFK Nové Město n.M. 2 : 2 (1:0)
27.7.2013
Branky:  Čížek, Melichárek
Ž K 0.0 ČK 0 :0  pokutový kop 0 : 1 proměnil Zákravský Pavel
Rozhodčí Janeček,Buchta,laik Múler. Diváků 120
Sestavy:
Domácí: Hottmar, Fof, Nývlt, Matějček, Zemek, Korenčík, Mochan, Melichárek, Čížek, Koutník, Bednář. Střídali Dočekal, Černý L.
Hosté: Maur, Voráček, Darebník, Vítek, Srubjan, Vít, Čopík, Zákravský L., Zákravský P, Růžička, Vávra, Lelek, Darebník A.
Zápas se hrál za úmorného vedra. V prvním poločase obě mužstva předváděla útočný fotbal, který se líbil početné divácké návštěvě. Hosté zahrozili ve 20.min střelou z pravé strany a tvrdou střelu vyrazil opět výborný brankář Hottmar. Smiřice se ve 30.min. po pěkné  akci Melichárka, který kolmou přihrávkou našel Čížka, ujaly vedení na 1:0. Hosté ke konci poločasu několikrát vystřelili na naší branku, ale vše zlikvidoval domácí brankář. Ve druhém poločase hosté přidali na důrazu a po rohovém kopu vyrovnali hlavou Voráčka na 1: 1. Když už se zdálo, že obě mužstva se spokojí s remízou,  v 80.min. nařídil rozhodčí Janeček velmi přísný, pro některé diváky až nepochopitelný, pokutový kop a hosté šli do vedení 1 : 2. Do konce zápasu chybělo několik minut a hráči Smiřic podnikli poslední útok a po milimetrové přihrávce Bednáře na nabíhajícího Melichárka, se Smiřice radovaly z vyrovnávací branky. Poté následovaly pokutové kopy,  kde se štěstí přiklonilo na stranu hostů a Smiřice prohrály 2 : 4.
Obě mužstva nastupovala v neúplných sestavách. Smiřice představily novou posilu do útoku hráče Bednáře, který přišel na přestup z Litomyšle. V sestavě se také představil dorostenec Černý a dále je v jednání několik hráčů.

pohár 27.7.2013
Zápas končil až o půl osmé večer, přesto bylo ještě vedro.
Po výsledku 2:2 se nenastavoval čas, ale ihned se kopaly penalty.

Naši dali vyrovnávací branku v nastavení. Kopání na branku už byla jen loterie.

Tyč a dobrý zásah brankáře z Nového Města náš postup zhatil.

I přes vyřazení jsem slyšel pochvalu od našich fanoušků.

Přátelské utkání v sobotu 9.3.2013
Urbanice – Smiřice 2 : 6

Sestava SK Smiřice: Hottmar,Koza,Nývlt,Janko,Benák,Korenčík,Blažek,Koutník,Fof,Čížek,Tarantík střídali: Obst,Kerhart,Mochan omluveni Dočekal,zranění Melichárek.
Branky : Tarantík 3,Čížek,Mochan,Koutník

Přátelské utkání v sobotu 16.3 2013
Předměřice účastník I .B třídy Smiřice 1 : 1

Branku Smiřic vstřelil Tarantík.
sestava: Hottmar,Koza,Matějček,Zemek,Benák,Korenčík,Hruška,Mochan,Čížek, Tarantík,Fof střídali Blažek,Dočekal.
V prvním poločase se nám hra dařila, hráli jsme na jeden dotek a hráči se lehce dostávali před branku domácích.Nevyužili jsme několik šancí ke skórování Čížek Tarantík nebo Benák.Ve druhém poločase nastoupil misto Mochana Blažek, kterého zkoušíme je to hráč Černilova. Smiřice začali druhý poločas náporem a opět jsme nedali několik branek, Blažek do prázdné branky netrefil Korenčík těsně vedle a konečně Tarantík lehkou střelou k tyči 1 : 0. Předměřice také vystřídali a jejich hra se zlepšila po ojedinělé akci domácí náš brankář zachránil a mič skončil v rohu. Předměřičtí po rozehrání dali vyrovnávací gól hlavou obráncem který zcela nekrytý snadno skóroval a srovnal tak na 1 . 1. Konec zápasu se odehrál ve středu hřiště a tak utkání skončilo smírem 1.1.Utkání přihlížela početná skupina diváků ze Smiřic.

Přátelské utkání v sobotu 23.3.2013
Stěžery : SK Smiřice 0 : 6

Sestava: Matějček, Koza, Nývlt, Janko, Zemek, Mochan, Korenčík, Melichárek, Koutník,Tarantík,Čížek.
Střídali: Hruška, Dočekal
Branky Smiřic: Tarantík 3x, Čížek2x a Koutník J.
Utkání se hrálo na umělé trávě v Chudonicích za velmi chladného počasí. Mužstvo Smiřic nastoupilo do utkání se snahou potvrdit dobrou výkonnost z předešlých utkání a zatlačilo soupeře na jejich polovinu a dobrou kombinační hrou si připravovalo brankové šance. Po úniku po levé straně a dobré přihrávce Tarantíka skóroval Koutník 1:0. Po rozehrání se k míči dostal Melichárek, přihrál Tarantíkovi a došlo ke střetu domácího brankáře s naším útočníkem a byla nařízena penalta, kterou proměnil Čížek na 2 : 0. Dále jsme pokračovali v dobré kombinační hře a po úniku z pravé strany se uvolnil Kuba Mochan a přihrál Tarantíkovi, který vstřelil třetí branku. Tak skončil první poločas. Ve druhém poločase byl vystřídán Melichárek Hruškou a naše hra začala pozvolna upadat do průměru.V této chvíli vynikal brankář Matějček, který nahradil omluveného Hottmara, a svým včasným vybíháním likvidoval šance domácích.V obraně se dařilo nově sestavené dvojici Nývlt – Janko, která odolávala nájezdům domácích.
Po domluvě trenéra Hradského jsme začali opět produkovat fotbal, který jsme hráli v prvním poločase a začali jsme střílet branky. Po samostatném úniku vstřelil svoji druhou branku Tarantík. Po akci Koutník - Korenčík vystřelil Čížek a bylo to 5:0 a stav zakončil Tarantík svou třetí brankou na konečných 6:0.

Zdroj informací: nv.fotbal.cz a členové klubu.