Holohlavy - stavba víceúčelového areálu poblíž ulice U Jordánu

Zpět na hlavní stránku        Stránka o ulici U Jordánuhřiště
Čarodějnice 30.4.2014

hřiště
13.7.2013

Z informačního Zpravodaje obce Holohlav:
   V hlavách architektů se v současnosti rodí nový návrh na využití obecní louky ve tvaru trojúhelníka za brodkem. Chystá se její přeměna na „Sportovní park U Svatých“. Nyní zůstává hlavním úkolem dokončit projektovou dokumentaci, vypsat výběrové řízení a zahájit výstavbu sportoviště. Doufáme, že postupně vznikne zajímavé místo, kde si každý najde “to svoje“ odpovídající jeho věku i nátuře. Těšit se můžeme na víceúčelové hřiště pro rozličné míčové hry (malý fotbal, házená, tenis, basketbal,…). Děti zajisté ocení prolézačky, pískoviště a jiné atrakce zvoucí ke hrám. Neobvyklým prvkem bude zvlněná asfaltová stezka, která dětem poskytne zážitek podobný jízdě na housenkové dráze i bez návštěvy Matějské pouti. Jezdci na bicyklech, bruslích, odrážedlech a jiných kolojezdech, máte se na co těšit! A odvážnější si budou moci dát kolečko kolem hřiště.
   Bezprostřední okolí soch Panny Marie a sv. Jana Nepomuckého bude zkulturněno, pod letitými kaštany najdete lavičky zvoucí k letnímu posezení. Na krajích pozemku pak přespolní ocení parkovací místa pro několik automobilů. A abychom nemuseli z hřiště běžet až domů, navrhují architekti i drobný objekt veřejného záchodku.
   Jak si možná vzpomínáte, již před několika lety jsme se o podobný projekt pokoušeli. Poučeni z omylů, pojďme do toho s heslem „znovu a lépe.“ Akce bude investičně rozdělena do několika etap. Výše popisovaný návrh je vizí, ke které bychom se rádi postupně propracovali. Pro začátek chceme vybudovat víceúčelové hřiště. Další kroky budou následovat podle priorit vzešlých z provozu.
   Ve financování se nechceme spoléhat na dotační programy, které se často zvrhávají jen v honbu za proinvestovanými korunami. Jde nám o výsledek. A do budoucna také o udržitelnost údržby a provozu. Chceme vybudovat příjemné místo respektující velikost, možnosti a charakter naší obce. Hezké veřejné prostředí, díky kterému budou mít přespolní o důvod více k závisti, že nebydlí v Holohlavech.


hřiště
Schválená verze víceúčelového hřiště v ulici U Jordánu.
Za možnost ofocení děkuji panu starostovi Malínskému.

hřiště
Fotografie z architektonického návrhu.

hřiště

hřiště

hřiště

hřiště
Pohled ke kostelu a posezení u sochy.