mužstvo dorostu - sezóna 2006 / 2007

Krajská 1.A třída, sk.B dorostu

Zpět na hlavní stránku fotbalového klubu    a    Archiv dalších sezón

Utkání
Klikni pro přístup k podrobnostem o zápasech, které připravil trenér dorostu Martin Černý.

Lhota pod Libčany - Smiřice 0 : 2 pol. 0 : 0
Po celý zápas jsme měli mírnou převahu, kterou jsme nebyli schopni střelecky zúročit. Domácí bojovali a dostali se do slibných situací, které náš brankář, za pomoci obrany zlikvidoval. Vyplatila se nám trpělivost, když 2 okénka v obraně v posledních 10 minutách využil hbitý Pazdziora.

Smiřice - Černilov 2 : 1 pol. 1 : 0
Branky: Tuček, Šido z pokutového kopu
Utkání s fotbalově vyspělým soupeřem bylo urputným bojem, který skončil našim vydřeným vítězstvím. Velmi dobře zachytal Šido a celý tým nechal na hřišti duši. Do vedení jsme šli gólem Tučka, který na dvakrát překonal gólmana Černilova. Po přestávce jsme zvýšili Šidem z pokutového kopu. Hosté korigovali po chybě zadáků, chvilku před koncem. V tomto utkání se nám podařilo uhlídat nebezpečné útočníky hostí.

Smiřice - Meziměstí 1 : 1 pol. 1 : 1
Sebevědomí hosté ( ve dvou utkáních 17 gólů ) začali útočně a brzo vstřelili po chybě našeho gólmana Šlezingra branku. To je trochu ukonejšilo a naši hru vyrovnali. Výsledkem bylo nastřelené břevno, hosté odpověděli tyčí. Před přestávkou se nám povedla pěkná akce, když po centru Ponikelského zavěsil hlavou Škarytka. Divácky atraktivní, útočné utkání pokračovalo i po přestávce. Hosté opět nastřelili tyč, naši opět břevno. V závěru utkání se hra otevřela a šance byly na obou stranách, když nás skvělým zákrokem podržel Šlezingr. V úplném konci jsme byli aktivnější, ale gól jsme nedali. Výborný výkon našeho oslabeného kolektivu ( dovoléná; - Šido a Rousek Lukáš v útoku ). Remiza byla zasloužená.

Jaroměř - Smiřice 0 : 3 pol. 0 : 1
Branky: Šrámek, Smrček, Šido z pokutového kopu
Zápas dvou rozdílných poločasů. První půle z naší strany špatný výkon, domácí nás nepustili 30 minut za polovinu. Že fotbal nemá logiku se potvrdilo ve 40 minutě, kdy naše první povedená akce skončila gólem Šrámka. Do druhé poloviny utkání nastoupili lépe opět domácí, kteří nastřelili břevno. O chvíli později se parádně trefil Smrček a bylo to 0 : 2. Potom Šido výborně zneškodnil poslední šanci domácích a od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo, my. Několik šancí jsme nedali, ale výsledek pečetil z pokutového kopu Šido.

Smiřice - České Meziříčí 3 : 1 pol. 1 : 0
Branky: Runkas 2 (1 PK), Korenčík
Pěkné utkání s dobrým soupeřem, který měl v týmu 7 vysokých hráčů, jsme zvládli velice dobře. Po několika neproměněných šancích se konečně trefil náš kanonýr Ondra Runkas a tak se šlo do kabiny s jednobrankovým vedením. Nástup do druhé půle byl ve znamení nedáš - dostaneš. Po naši šanci Pazdziory, hosté z rychlého protiútoku vyrovnali. Přitom se zranil Šido a vyměnil ho Šlezingr, který už ale moc práce neměl. Převzali jsme iniciativu a po pěkné přihrávce Popoviče vstřelil druhý gól Korenčík. Skore pěkného utkání uzavřel z pokutového kopu Runkas.

Přepychy - Smiřice 2 : 4 pol. 0 : 1
Góly: Pazdziora, Runkas, Tuček, Pazdziora
Za nepříznivého počasí se 1. poločas odehrál za mírné převahy našeho mužstva, které se také ujalo vedení. Když jsme ve druhém poločase zvýšili na 2 : 0 a měli další šance, nic nenasvědčovalo tomu, že bychom se měli strachovat o výsledek. Jenže opak byl pravdou. Po zranění stopéra Ponikelského jsme se dostali pod tlak a dvakrát jsme inkasovali. Za tohoto stavu by na nás nevsadil nikdo ani korunu. Jenže se opět ukázalo naše velké srdíčko a vůle zvítězit spojené s obrovským nasazením a tak dvěma góly a ještě další šancemi, jsme soupeře přinutili kapitulovat.

Doudleby n.O. - Smiřice 2 : 3 pol. 0 : 0
Góly: Pazdziora, Fečik, Janko
I přes nabádání o podcenění soupeře ( poslední 0 bodů ) jsme odehráli první poločas sice s míčem u nohou, ale prachbídně. Ustrašení domácí se dostali do dvou dobrých situací ( 1.gól neuznán pro ofsajd ). Po důrazné domluvě v kabině naši nastoupili jako vyměnění a po 15 minutách jsme vedli 3 : 0. Za tohoto stavu jsme neproměnili dvě 100% gólovky a přišel zákonitě trest. Opět musel střídat stopér Ponikelský a bylo to znát víc než jsme si připouštěli. Nejprve jsme si dali neš?astný vlastní gól a poté musel řešit brankář faulem a domácí z pokutový kop proměnili. Opět se potvrdilo, že hrát si na mistry se navyplácí a bojovat se musí proti každému soupeři. Moc nám chyběl i zraněný Kuba Mochan a podle zákulisních zpráv se někteří jedinci individuálně připravovali i v sobotu večer, což se na jejich výkonu promítlo. Je třeba na tento zápas rychle zapomenout a v dalších utkáních podat lepší výkon.

Smiřice - MFK Úpa C 3 : 1 pol. 1 : 1
Branky: 2x Runkas (1 z PK ), Pazdziora
Fyzicky vyspělí hosté byli v prvním poločase více než vyrovnaným soupeřem. Domácí šli do vedení gólem z pokutového kopu po faulu na Pazdzioru, který s jistotou proměnil Runkas. Hosté poté hru vyrovnali a po chybě naší obrany střelou po zemi i skóre. Vzápětí potom rozhodčí neuznal gól hostů po odmávaném ofsajdu. Těsně před koncem poločasu jsme měli dvě gólovky i my, ale Pazdziora střelu i následnou dorážku Runkase vyrazili hostující obránci.
Do druhé půle vstoupili domácí s daleko větším nasazením a výsledkem byl druhý gól v síti hostí, když Tuček vysunul Pazdzioru a ten nedal gólmanovi šanci. 2 : 1. Hru jsme kontrolovali a hosté se až na jednu vyjímku ( výtečný zákrok Šlesingra ) do šance nedostali. V samém závěru se z vápna trefil Runkas a bylo to 3 : 1. Zápas to pohledný nebyl, ale bojovnost slavila úspěch, když hosté byli fotbalově na úrovni.

Vamberk - Smiřice 0 : 7 pol. 0 : 2
Branky: Runkas 3, Pazdziora 2, Tuček, Ponikelský
Sestava: Šlezingr - Obst, Ponikelský, Janko, Popovič - Šrámek, Mochan, Korenčík - Pazdziora, Smrček, Runkas (Tuček, Rousek T, Rousek L).
První poločas byl poměrně vyrovnaný, když domácí zahrozili po špatném posouzení rozhodčího o malé domů. Domácí zahrávali nepř. volný kop z hranice penalty. Šlezingr však prudkou střelu zlikvidoval. Ihned z protiútoku utekl Runkas, byl sražen a sám z pokutového kopu (kopal 2x) zajistil vedení 1 : 0 pro Smiřice. Tentýž hráč zvýšil po rohu na 2 : 0.
Druhý poločas byl již plně v režii hostů a tomu odpovídá i skóre zápasu 0 : 7.

Smiřice - Kostelec nad Orlicí 1 : 5 pol. 1 : 1
Branky: Janko
Sestava: Šido (Šlezingr) - Obst, Ponikelský, Janko, Popovič - Korenčík(Rousek L.), Mochan, Smrček(Rousek T) - Pazdziora, Šrámek, Runkas.
Výsledek tohoto zápasu vůbec neodpovídá dění na hřišti, ale takový je fotbal. Hosté se již ve čtvrté minutě ujali vedení, ale domácí v šesté minutě vyrovnali. Poté měli domácí dvě gólové šance, které neproměnili a hosté před koncem poločasu nastřelili břevno.
Druhý poločas začal opět náporem domácích, ale opět bez gólového efektu. Hosté, kteří byli fyzicky i fotbalově vyspělí, toho náležitě využili. Po zmatcích obrany a chybách gólmana vedli již 3 : 1. Za tohoto stavu měli domácí 100% šanci, ale Smrček snížením pohrdl, což hosté opět potrestali dvěma góly. Zápas se dohrával v režii hostí, kteří své šance na rozdíl od domácích proměňovali.
Byla to první porážka domácích v soutěži, je však nutné si utkání rozebrat a vyvarovat se opakování chyb v obraně a zahazování šancí v útoku.

Solnice - Smiřice 1 : 3 pol. 0 : 2
Branky: Tarantík, Runkas 2
Sestava: Šlesingr ( Šido ),Obst, Ponikelský, Janko, Popovič - Korenčík, Mochan, Smrček - Pazdziora, Tarantík, Runkas. ( Tuček, Rousek T., Šrámek )
Bojovní domácí, za viditelné podpory rozhodčího dlouho drželi vyrovnané skóre. Paradoxně po chybě sudího ( ruka Runkase ) vstřelil Tarantík svůj první gól po dlouhém hostování v Olympii HK. Chvíli nato, po zbytečné penaltě jsme zvýšili na 0 : 2.
Druhý poločas začal náporem domácích a kontaktní brankou na 1 : 2 z přímého kopu. Chvíli nato dvakrát utekl Runkas a jeden brejk proměnil. V závěru Tuček trefil tyč a pak už jsme si vítězství pohlídali.

Smiřice - Police nad Metují 9 : 1 pol. 5 : 1
Branky: Runkas 3, Pazdziora 2, Ponikelský, Tuček, Smrček
Hosté přijeli později a v desíti, což předurčilo ráz utkání. Brzy jsme se po pěkných akcích ujali vedení 3 : 0. Hosté snížili z trestného kopu ale další dva góly nám vrátili klid.
Ve druhém poločase došlo u nás ke změnám v sestavě, ale i náhradníci pokračovali v dobré hře a tak jen několik promarněných příležitostí uchránilo hosty od desíti gólů.

Předměřice - Smiřice 3 : 1 pol. 0 : 1
Branky: Tarantík 2, Tuček
Utkání se hrálo za neustálého silného větru. Hra byla vyrovnaná, naše obrana v čele se Šlesingrem pracovala bez chyby. Několikrát jsme zahrozili rychlými brejky a po jednom z nich jsme se Tarantíkem ujali vedení.
Do druhého poločasu domácí přeskupili formace a vrhli vše do útoku. Toho jsme využili k útokům a několik šancí jsme promarnili. Po pěkném přistrčení Smrčka zvýšil Tarantík na 2 : 0. Domácí byli v tu dobu bezbraní. Přišel však ojediněli rohový kop a zaváhání pěti našich bránících hráčů, kteří přihlíželi dorážce domácích. V tu chvíli se projevila velká vůle našich, kteří začali bojovat a náš střelecký žolík Tuček vsítil třetí gól. Potom jsme si v pohodě vítězství pohlídali. Vítězství je cenné, protože domácí předváděli bojovný a fyzicky náročný fotbal. Tento fakt přiváděl do rozpaků rozhodčího, který rozdal na obě strany 9 žlutých karet.

Smiřice - Rychnov nad Kněžnou B 3 : 1 pol. 1 : 1
Branky: Pazdziora 2, Tarantík
První poločas jsme soupeře podcenili a výsledkem byla branka hostí po špatném výběhu Šlesingra. Dále jsme se špatně pohybovali a fotbal nestál za nic. K vyrovnání došlo po rohovém kopu, míč se dostal k Tarantíkovi a ten z první napálil míč do Šibenice.
O přestávce došlo v kabině k domluvě a výsledkem byla nádherná dvacetiminutovka, kdy se dvakrát trefil Pazdziora a ještě spousta šancí zůstala zmařena. Domácí sáhli ke střídání, na plac přišel střelecký žolík Tuček, ale ač se 4x ocitl ve výtečné šanci, gól mu nebyl souzen. Také proto se výsledek nezměnil a utkání se dohrálo v klidu.

Třebechovice - Smiřice 1 : 6
Zápas se hraje v neděli 29.10.2006 od 11.45 hod na hřišti v Třebechovicích.

Přehled zápasů jaro 2007

Smiřice - Jaroměř 2 : 1 pol. 1 : 1
Branky : 2x Runkas
Sestava : Šlezingr - Obst, Ponikelský, Janko, Popovič - Korenčík, Tarantík, Smrček - Pazdziora, Šrámek, Runkas - ( Tuček, Rousek T., Škarytka ).
Za silného větru se hrál fotbal nevalné úrovně, plný nepřesností. Hosté se představili jako vyspělý kolektiv, který ve svém středu měl několik individualit, které nám hlavně v prvním poločase zle zatápěli. Hosté využívali chyb naší obrany a jen díky brankáři Šlezingrovi jsme prohrávali jen 0 : 1. Z ojedinělého útoku po centru Korenčíka, vyrovnal nekompromisní ranou pod břevno Runkas. Stav poločasu 1 : 1 byl pro nás milostivý.
Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým. Zlepšil se pohyb na hřišti, zlepšila se příhra a začali jsme si vytvářet šance a jednu z nich proměnil Runkas na 2 : 1. Několik dalších ( Pazdziora,Tarantík ) jsme neproměnili a tak nás hosté v závěru málem potrestali, ale výborný Šlezingr byl proti.
Výhra byla hodně upracovaná, bylo znát, že je začátek sezóny, ale tři body s těžkým soupeřem těší.

České Meziříčí - Smiřice 1 : 5 pol. 0 : 2
Branky : 2x Runkas (1 z penalty), Korenčík, Tarantík, Šrámek
Sestava : Šlezingr - Obst, Ponikelský, Janko, Popovič - Korenčík, Mochan, Smrček - Rousek Tomáš, Tarantík, Runkas - ( Šrámek, Tuček, Škarytka ).
Hrálo se opět za silného větru, na výborně připravené trávě, před pěknou návštěvou a proti silně nabuzenému soupeři. Náš tým podal disciplinovaný výkon, byl fotbalovější a zejména ve druhém poločase domácí výrazně přehrál. Síla soupeře spočívala ve hře kapitána, kterého vymazal výbornou hrou Janko. Do vedení jsme šli z pokutového kopu za faul na Tarantíka, který s jistotou proměnil Runkas. Ještě do přestávky jsme po pěkné kombinační akci zvýšili krásnou ranou Korenčíka na 0 : 2.
Do druhého poločasu nastoupili domácí s větrem v zádech, ale všechny naše obavy jsme rozptýlili výbornou hrou po zemi a dodržováním taktiky. Domácí zkoušeli nakopávat míče do vápna, ale naše obrana v čele se Šlezingrem si počínala suveréně. Definitivně do kolen srazil domácí Runkas brankou na 0 : 3. Další branku vstřelil výborně hrající Tarantík a na 0 : 5 zvýšil střídající Šrámek. V pohodě jsme hlídali hru a nic na tom nezměnil ani štastný gól domácích, když centrovaný míč k údivu všech skončil za zády překvapeného Šlezingra.
Naše vítězství je naprosto zasloužené a pochvalu zaslouží všichni hráči.

Smiřice - Doudleby n.O. 1 : 0 pol. 1 : 0
Branky: Tarantík
Sestava: Šlezingr - Obst (Šrámek), Ponikelský, Janko, Popovič - Korenčík (Rousek T.), Mochan, Smrček (Tuček) - Pazdziora, Tarantík, Runkas - Šido
Utkání s posledním celkem tabulky se domácím vůbec nepovedlo a tak jediným plusem byl zisk tří bodů po střele Tarantíka. Utkání se odehrávalo dle stejného scénáře, na který jsme měli být připraveni. Hosté se postavili v desíti na velké vápno a pouze odkopávali míče na půlku. O jejich aktivitě svědčí i to, že ani jednou nevystřelili na naši branku. O to smutnější je fakt, že jsme se proti tomuto soupeři nedokázali prosadit. Naši hráči si mysleli, že se soupeř porazí sám a to se pochopitelně nestalo. Ukázalo se, že výkon bez bojovnosti a nasazení k dobrému výsledku nevede.

MFK Úpa C - Smiřice 1 : 4 pol. 0 : 4
Branky: Pazdziora 2x, Runkas z PK, Tarantík
Sestava: Šlezingr (Šido) - Obst (Šrámek), Ponikelský, Janko, Popovič - Korenčík (Rousek T.), Mochan, Smrček - Pazdziora, Tarantík, Runkas (Tuček).
Utkání na pěkném trávníku, za krásného počasí a před početnou návštěvou začalo oboustraně opatrně a tak se hra odehrávala mezi vápny. Domácí se ukázali jako zdatný soupeř s několika individuálně vyspělými hráči. Jako první se prosadili hosté, když po faulu na Tarantíka proměnil pokutový kop Runkas. Poté došlo po střetu domácího útočníka a hostujícího brankáře ke zranění Šlezingra, kterého s přehledem nahradil Šido. Ihned po výměně golmanů zvýšil s jistotou Pazdziora. Byla to úspěšná pětiminutovka, když další gól dal po individuální akci Tarantík a tentýž hráč krásně vysunul Pazdzioru, který prostřelil domácího golmana počtvrté. Domácí v tu chvíli byli zralí na ručník.
Do druhého poločasu nastoupili hosté s vědomím náskoku a trochu polevili v nasazení, na čemž se nemalou měrou podílela i únava z velkého tepla. Hosté výsledek bránili a podnikali rychlé protiútoky, kterým ale chyběla finální přihrávka. Domácím se podařilo snížit z přísně nařízené penalty, když jen kousek štěstí chyběl Šidovi, aby ji zneškodnil. Celkově je naše vítězství zasloužené a mužstvo podalo zodpovědný a bojovný výkon.

Smiřice - Vamberk 7 : 0 pol. 5 : 0
Dorost Smiřice posledních 10.kol odcházel z hřiště jako vítěz zápasu.
Branky : 3 x Runkas (1 z PK), 2 x Korenčík, Pazdziora, Rousek T.
Sestava: Šido - Obst (Šrámek), Ponikelský, Janko, Popovič (Škarytka) - Korenčík, Mochan, Smrček (Rousek T.) - Runkas, Tarantík, Pazdziora.
Soupeř přijel hrát sympatický fotbal, nebetonoval a snažil se hrát otevřenou hru. Ovšem kromě jedné střely do břevna se neprosadil. Naši hráči ovládli hru a ještě několik dalších příležitostí neproměnili.

Kostelec nad Orlicí - Smiřice 1 : 0 pol. 1 : 0
Sestava: Šlesingr - Obst (Šrámek), Ponikelský, Janko, Popovič (Rousek T.) - Korenčík, Mochan, Smrček - Pazdziora, Tarantík, Runkas.
Na krásně připraveném hřišti, se za velkého vedra hrál fotbal vysoké úrovně. Ihned po zahájení utkání jsme se dostali do dvou dobrých střeleckých příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Přišel trest v podobě gólu domácích po rohovém kopu, když jsme nepokryli hráče domácích. I nadále byla hra v naší režii, ale bohužel jsme neproměnili další dvě gólové šance.
I ve druhé polovině jsme se snažili vyrovnat, trefili jsme tyčku ale nakopávané míče ke gólu nevedly. Domácí hrozili z brejků ale skóre se k naší lítosti již nezměnilo.

Smiřice - Lhota pod Libčeny 13 : 0 pol. 4 : 0
Branky: 4 x Tarantík, 2 x Pazdziora, 2 x Korenčík, 2 x Rousek T., Ponikelský, Janko, Runkas z PK.
Sestava : Šido - Obst (Rousek T.), Ponikelský, Janko, Popovič (Šrámek) - Korenčík, Mochan, Smrček (Škarytka) - Pazdziora, Tarantík, Runkas.
Hosté přijeli k utkání pouze v desíti hráčích, což ovlivnilo celý průběh utkání, zvláště, když se po zranění jednoho hráče hostí hrál druhý poločas v devíti hostujících borců, kteří vydrželi fyzicky, ale zvláště psychicky, pouze do třetího gólu. Poté se utkání změnilo v exihibici a bylo otázkou času, kdy padne magická desítka. Nakonec se utkání dohrávalo v treninkovém tempu a tak diváky potěšilo narůstající skóre na konečných 13 : 0 pro domácí.

Smiřice - Solnice 2 : 0 pol. 1 : 0
Branky: Pazdziora, Mochan
Sestava: Šlesingr - Obst (Šrámek,Rousek T.), Ponikelský, Janko, Popovič - Korenčík, Mochan, Smrček - Pazdziora, Tarantík, Runkas
Ačkoli hosté přijeli pouze s 10 hráči, představili se jako vyspělý tým, který pečlivě bránil a nepouštěl domácí do šancí. Převaha byla zřejmá, ale gólové šance se rodily těžce a ty pochytal výborný gólman hostí. O taktice hostí svědčí i pouze jedna střela na branku. Vedení se domácí ujali po bleskové kombinaci po pravé straně, když prudký centr zakončil nechytatelně Pazdziora.
Ani po přestávce se obraz hry nezměnil, ale hosté odolávali útokům domácích. I hosté se nechtěli nechat zahambit a tak se hrál pohledný fotbal. Domácí vysvobodila až gólová hlavička Mochana. Vítězství je sice zasloužené, ale i hosté se přičinili o dobrou úroveň utkání.

Police nad Metují - Smiřice 1 : 1 pol. 1 : 0
Branky: Runkas
Sestava: Šido - Obst, Ponikelský, Rousek T., Popovič - Smrček, Mochan, Korenčík - Runkas, Šrámek, Pazdziora - připraveni Škarytka, Šlesingr
Za pěkného počasí se hrál rychlý útočný fotbal, který se divákům musel líbit. Hostům chyběli pro nemoc Janko a Tarantík, a chyběli více než je zdrávo, hlavně Janko. Jeho nepřítomnost v obraně byla citelná a domácí okénkem v obraně hostí využívali k rychlým brejkům a jen díky vytečnému Šidovi jsme prohrávali jen 1 : 0. Ale i my jsme měli několik dobrých příležitostí, ale nebyli jsme dost důrazní v koncovce. Vrcholem beznaděje byla neproměněná penalta Runkasem.
Ve druhé půli jsme se snažili změnami v sestavě o vyrovnání, ale domácí využívali každé příležitosti k rychlým brejkům a jen díky Šídovi jsme neinkasovali podruhé. Vyrovnání jsme se dočkali deset minut před koncem a do samotného závěru jsme byli lepším týmem, ale vytoužený druhý gól již přes nekolik šancí nepřišel. Je však třeba říci, že remíza byla zasloužená, protože bojovný tým si prohrát nezasloužil.

Smiřice - Předměřice 4 : 0 pol. 3 : 0
Branky: Runkas, Pazdziora, Tarantík, Korenčík
Sestava: Šido - Obst, Ponikelský, Janko, Popovič - Korenčík, Mochan, Smrček (Rousek T.) - Pazdziora, Tarantík (Šrámek), Runkas
Do sestavy domácích se vrátili oba marodi (Janko, Tarantík) a bylo to znát. Od začátku jsme produkovali rychlý a kombinační fotbal, který snaživému soupeři, dělal problémy. Obrana fungovala bez chyby a soupeř se za celé utkání nedostal do gólové šance. První branka padla po parádní akci útoku a Runkas důraznou koncovkou nedal brankáři šanci. Poté se prosadili i další dva útočníci (Pazdziora, Tarantík) a několik šancí jsme ještě neproměnili.
I v druhém poločase se odehrával v režii domácích, kontrolovali hru a Korenčík po akci Pazdziory přidal čtvrtý gól. S přibývajícími minutami, v teplém počasí rychle ubývalo sil a zápas se v poklidu dohrál.
Za týden nás čeká těžké utkání v Rychnově nad Kněžnou s místním Béčkem, které se hraje v neděli v 9.30 hod. Odjezd je v 8.00 hod.

Rychnov nad Kněžnou B - Smiřice 1 : 1
Kvůli údajně promočené trávě jsme museli nastoupit na hřiště s umělým povrchem, které však svou šířkou připomínalo nudli. Jak se později ukázalo, byl to dobrý taktický tah domácích, kteří se obávali rychlosti našich křídel. Přesto jsme se po pěti minutách ujali vedení po rychlé kombinační akci, kterou pohotově zakončil Runkas. Autor gólu i Tarantík mohli zvýšit, ale nestalo se.
Do druhé půle se posílení domácí vrhli se snahou vyrovnat, ale naše obrana v čele se Šlesingrem odolávala a naopak my jsme po rychlích brejcích mohli utkání rozhodnout. Zvláště překrásná individuální akce Ponikelského přes celé hřiště po gólu přímo volala, leč domácí gólman nám skvělým zákrokem radost zkazil. Otřepané, nedáš dostaneš se vyplnilo i tentokrát. Domácí se za výrazné podpory hlavního a zvláště pak pomezního laika dostávali do velikého tlaku, ze kterého vyplinul pokutový kop. Šlesingr byl však proti vyrovnání a střelu k tyči lapil. Náš tým se v nastalé euforii přestal koncentrovat, čehoš soupeř využil k vyrovnání. V závěrečných minutách jsme se již a? už vinou nepřesností a zejména čím dál tendenčnějšího rozhodování již obou zmíněných rozhodčích k ničemu nedostali a ztratili tak v Rychnově 2 body.
Škoda neproměněných šancí, je však nutno ocenit morálku a disciplínu hráčů, kteří ani ve velmi vypjaté atmosféře neztratili nervy a nenechali se vyloučit.

Smiřice - Třebechovice 5 : 1 pol. 2 : 1
Branky: Pazdziora 4x, Runkas
Domácí nastoupili proti fyzicky vyspělému a důrazně hrajícímu soupeři vlažně. Kombinace vázla, chyběl pohyb a tak se nebylo čemu divit, že po 30. minutách byl stav 0 : 0. V závěru první půle se nám vydařila akce na jeden dotek a pěknou akci zakončil Pazdziora, než jsme se stačili doradovat, soupeř podnikl rychlý brejk a bylo to 1 : 1. Štěstím pro nás bylo, že si střelecké kopačky na sobotu obul štírek Pazdziora a po další krásné akci dostal domácí do vedení 2 : 1.
Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Rychlá křídelní akce a nakonci, světe divse Pazdziora na 3 : 1. Soupeř začal fyzicky odpadat a toho jsme plně využili a další krásnou akci zakončil kdo jiný než Pazdziora na 4 : 1. Další křídelní akci tentokrát z prava zakončil Runkas na 5 : 1. A když potom Ponikelský orazítkoval z trestného kopu břevno, skóre se už do konce nezměnilo.
Výsledek sice výborný, leč, zvláště v prvním poločase, hra nebyla podle našich představ a až důrazná domluva znamenala zlepšení hry a skóre.Spolehlivě zachytal Šido, v bezchybné obraně se dařilo Obstovi a vyzvednout pak musíme střelce Pazdzioru, autora 4. gólů. Paradoxem je, že se tento hráč chtěl nechat ve 20. minutě vyměnit, protože ho bolelo břicho. Výsledek tohoto zápasu je o to cennější, že několik hráčů (Tarantík, Janko, Korenčík, Mochan, Popovič, Pazdziora) nastoupilo se zdravotními problémy, či po nemoci a nemohli tudíž podat 100% výkon.

Smiřice – Přepychy 4 : 1 pol. 2 : 1
Runkas z PK, Janko, Pazdziora 2x
Šido - Obst, Ponikelský, Janko, Popovič - Korenčík, Mochan, Smrček -Pazdziora, Tarantík, Runkas - Šlezingr, Šrámek, Rousek, Škarytka
Povinné vítězství domácích se proti bojovnému soupeři nerodilo lehce. Nervozita svazovala domácím nohy a proto dlouho ,,svítilo“ na ukazateli skóre 0 : 0. Vysvobozením byla proto penalta, kterou proměnil s jistotou Runkas. Když po sléze vsítil jubilejní 100. branku sezóny netradiční střelec Janko, zdálo se, že je rozhodnuto. Poté nebyl uznán regulérní gól domácích ( míč již byl za brankovou čárou ) a další gól pro ofsajdu ( ten byl ). Hosté se však v poslední minutě 1.půle vydali do ojedinělého protiútoku a k údivu naší obrany i bránkáře vytáhlý útočník hlavou snížil na 2:1. Druhá půle se nesla v neproměňování šancí domácích, v čemž vynikal zejména Tarantík, který by zřejmě branku nedal, i kdyby se hrálo do rána. Vysvobozením proto byly 2 branky Pazdziory a zápas se v klidu dohrál a nám již zbývala výprava na veledůležitý duel do Meziměstí !!!

Meziměstí –Smiřice 1 : 6 pol. 0 : 4
Pazdziora 2x, Runkas 2x, Tarantík, Korečník
Šlezingr ( Šído ) – Obst, Ponikelský, Janko, Popovič – Korečník ( Šrámek ), Mochan, Smrček – Pazdziora ( Škarytka ), Tarantík, Runkas
S velkými nadějemi očekávaný duel odjel do Meziměstí sledovat plný autobus našich hlučných, ale slušných fandů, kteří viděli souboj 1.a 2. mužstva tabulky. Domácí, kteří v této sezóně doma neprohráli, nastoupili sebevědomě a po našich chybách v obraně se objevili v dobrých příležitostech, s čímž si však poradila obrana v čele s jistým Šlezingrem. Potom přišly velké chvíle našeho útoku, který v krátkém časovém úseku potrestal chyby domácích. Nejprve Pazdziora krásně přehodil vyběhnutého brankáře 0 : 1. Chvíli poté po centru Pazdziory dotlačil míč do branky důrazný Runkas 0 : 2. A chvíli poté prostřelil gólmana Tarantík 0 : 3. Hra probíhala v naší režii a Korenčík vyškolil celou obranu i gólmana a do prázdné branky zvýšil na 0 : 4. Byl to poločas snů a domácí byli silně otřeseni. Druhý poločas se odehrával opět v režii hostí, kteří byli při chuti a po pěkných akcích Pazdziory na 0 : 5 a Runkase zvýšili na pro domácí hrozivých 0 : 6. O výsledku bylo rozhodnuto, hosté již dohrávali v euforii, čehož domácí využili ke snížení na 1 : 6. Nic však tento gól nezměnil na tom, že celek Smiřic dosáhl historického postupu do Krajského přeboru dorostu. Celek hostí předvedl v tomto zápase vyspělý výkon a nedal domácím vůbec žádnou šanci na případný bodový zisk. Ihned po utkání proběhly oslavy hráčů, vedení mužstva a vynikajících fanoušků. Cesta domů byla bujará a oslavy pokračovaly i na smiřickém stadionu. Oslavy pokračovali i v neděli, kdy bylo sehráno přátelské utkání dorostu proti rodičům a fanouškům. Výsledek tohoto utkání není důležitý, ovšem raritou byly 2 neproměněné penalty rodičů.

Černilov - Smiřice 1 : 5
Zápas se hraje v sobotu 23.6.2007 od 14.45 hod na hřišti v Černilově.