starší dorost - sezóna 2008 / 2009

Krajský přebor staršího dorostu Královéhradeckého kraje

Zpět na hlavní stránku fotbalového klubu    a    Archiv dalších sezón

Utkání
Klikni pro přístup k podrobnostem o zápasech. Články připravil trenér staršího dorostu Martin Černý.

Jaroměř - Smiřice 1 : 5 pol. 0 : 2
K prvnímu zápasu letošní sezóny odjíždí naši dorostenci v neděli 10.8.2008 do Jaroměře, kde od 14.45 hod. sehrají zápas s mužstvem staršího dorostu Jaroměře. Předzápas mladší dorost Jaroměř - Smiřice
Odjezd autobusu v 11.45 hod od hřiště SK Smiřice.

Rychnov nad Kněžnou - Smiřice 0 : 1 pol. 0 : 1
Na druhý zápas letošní sezóny odjíždí starší dorost do Rychnova nad Kněžnou, kte sehrají v sobotu 16.8.2008 zápas od 17.00 hod.

Smiřice - Třebeš 0 : 0
Třetí kolo letošní sezóny se hraje poprvé na domácím hřišti. K zápasu starší dorost Smiřic nastoupí v neděli 24.8.2008 od 14.45 hod. s mužstvem Třebše.

Slavia Hradec Králové - Smiřice 2 : 2
V sobotu 30.8.2008 od 14.45 hod na hřišti Slávie v Hradci Králové.

Smiřice - Týniště nad Orlicí 1 : 2
Zápas se hraje v sobotu 6.9.08 od 14.45 hod. na domácím hřišti ve Smiřicích.

FKM Úpa - Smiřice 1 : 1
Zápas se hraje v sobotu 13.9.2008 od 14.45 hod. na hřišti FKM Úpa. Odjezd autobusu v 11.00 hod.

Smiřice - Nový Bydžov B 1 : 3
Zápas se hraje v sobotu 20.9.2008 od 14.15 hod. na domácím hřišti ve Smiřicích.

Vrchlabí - Smiřice 3 : 2
Zápas se hraje v sobotu 27.9.2008 od 16.00 hod. na hřišti ve Vrchlabí. Odjezd autobusu je ve 12.00 hod.

Smiřice - Broumov 1 : 1
Zápas se hraje v sobotu 4.10.2008 od 13.45 hod. na domácím hřišti ve Smiřicích.

Červený Kostelec - Smiřice 0 : 1
Zápas se hraje v sobotu 11.10.2008 od 16.00 hod. na hřišti v Červeném Kostelci. Odjezd autobusu ve 12.15 hod.

Smiřice - Hořice 1 : 3
Zápas se hraje v sobotu 18.10.2008 od 13.15 hod. na domácím hřišti ve Smiřicích.

Jičín - Smiřice 3 : 1
Zápas se hraje v sobotu 25.10.2008 od 12.15 hod na hřišti v Jičíně. Odjezd autobusu je v 8.30 hod.

Smiřice - Nové Město nad Metují 1 : 1
Zápas se hraje v sobotu 1.11.2008 od 11.45 hod na domácím hřišti ve Smiřicích.

Smiřice - Jaroměř
Předehrávka jarní části sezóny 08 / 09 se hraje tuto sobotu 8.11.2008 od 14.00 hod. na domácím hřišti ve Smiřicích.
Nehrálo se pro nezpůsob. terén

Přehled zápasů jaro 2009

Smiřice - Rychnov nad Kněžnou 4 : 2
První zápas jarní části sezóny 2008-2009 sehrají naši starší dorostenci v sobotu 4.4.2009 od 14:15 hod. na domácím hřišti ve Smiřicích s týmen Rychnova nad Kněžnou.
10.Smiřice se 14.body - 11. Rychnov nad Kněžnou s 12.body
V podzimní části, naši starší dorostenci zdolali Rychnov nad Kněžnou těsným výsledkem 0 : 1
Branky domácích: 2x Runkas, Ponikelský, Pazdziora
V prvním jarním utkání, za nádherného počasí se v prvním poločase hrála vyrovnaná partie, ve které bylo hodně nepřesností. Brankové šance téměř k vidění nabyly a tak se hrálo převážně uprostřed hřiště. Hosté byli nebezpeční hlavně ze standardních situací. Při jedné z nich ( rohový kop ) domácí nechali trestuhodně na velkém vápně volného hráče, který s přehledem svou šanci proměnil. Když potom Runkas svou šanci zbrkle zazdil, šlo se do kabin za stavu 0 : 1.
Do druhé půle provedli domácí změny v sestavě, které hře prospěly, zlepšil se pohyb, důraz a napadání hráčů a to se začalo projevovat i na výsledku. Nejprve Pazdziora výborně posunul do útoku na Runkase, před prázdnou branku a ten nezaváhal 1 : 1. Chvíli po té se situace opakovala, jen nahrávajícím byl Zemek a Runkas se opět nemýlil 2 : 1. Výbornou čtvrthodinu zakončil individuálním průnikem a přesnou koncovkou Ponikelský 3 : 1. Po této brance snaha domácích nepolevila, ale tři šance neproměnili. Toho hosté využili, když po chybě obrany snížili na 2 : 3. Hosté vycítili šanci a začali zle zatápět obraně, ale ta, v čele se Šlezingrem všechny ošemetné situace vyřešila. Rozhodnutí přinesla až předposlední minuta, když nadýchaný centr Korenčíka usměrnil přesnou hlavičkou nejmenší muž na hřišti Pazdziora 4 : 2.
Je třeba říct, že si domácí, zejména výkonem ve druhém poločase výhru zasloužili. Je však třeba vyvarovat se hře jako v první půlce zápasu.

Třebeš - Smiřice 3 : 3 pol. 2 : 0
V sobotu 11.4.2009 od 16.00 hod nastoupí naši starší dorostenci k zápasu v Třebši.
8.Třebeš s 20 body - 10.Smiřice se 17. body
V podzimní části se obě mužstva rozešla remízou 0 : 0
Odjezd autobusu ve 12.45 hod
Branky: Janko, Smrček, Runkas
Šido – Obst, Ponikelský, Janko, Nymza (Šrámek) – Korečník, Zemek, Škarytka – Pazdziora, Runkas, Smrček
Za pěkného počasí, na dobře připraveném hřišti, se hrál od začátku rychlý a bojovný fotbal, ve kterém jsme tahali za kratší konec. Domácí měli velkou sílu ve svých hrotových útočnících, které obrana hostí bránila jen s vypětím všech sil. Paradoxně když jsme přestáli nápor domácích a začali jsme přebírat otěže utkání, přišla chyba při autovém vhazování a domácí útočník krásnou střelou překonal Šida poprvé. Po této brance jsme měli více ze hry, ale výsledkem bylo pouze nastřelené břevno Jankem. Těsně před poločasem zaspala celá levá strana našeho týmu a domácí zvýšili na 2 : 0.
Do druhé půle jsme nastoupili se změnami v sestavě, což se projevilo v obratu ve hře. Několik nadějných příležitostí jsme neproměnili, ale po rohovém kopu se nadvakrát prosadil Janko a snížil na 2 : 1. Hostující tým se pak tlačit do útoku a snažil se vyrovnat, přišla však chyba v obraně, sporný obranný zákrok na hranici velkého vápna, rozhodčí byl přesvědčen o pokutovém kopu a domácí zvyšují na 3 : 1. Tento stav byl alarmující, ale naše mužstvo se nepoložilo a soustavným tlakem deptalo domácí obranu a výsledkem byla branka Smrčka, který po pěkném průniku snížil na 3 : 2. V této době jsme již měli utkání ve svých rukou a vyrovnání viselo ve vzduchu. Několik slibných příležitostí zůstalo nevyužito, ale překrásný průnik Smrčka a nádherná finální přihrávka na zcela volného Runkase a zasloužené vyrovnání na 3 : 3. Po této brance domácí zcela rezignovali a se štěstím remízu udrželi.
Bod z Třebše se jeví jako dobrý, je však třeba říct, že po prohraném prvním poločase jsme si víc nezasloužili.

Smiřice - Jaroměř 2 : 1 pol. 2 : 0
Ve středu 15.4.2009 od 17.00 hod. na domácím hřišti ve Smiřicích hrají naši starší dorostenci s mužstvem Jaroměře - dohrávka 14.kola.
10. Smiřice s 18.body - 8. Jaroměř s 21.body stav k 12.4.2009
V podzimní části naši starší dorostenci v Jaroměři nastříleli 5 branek a 1 obdrželi.
dohrávka z podzimu
Góly: Runkas, Pazdziora
Šido - Obst (Nymza), Ponikelský, Janko, Šrámek (Škarytka) - Korečník, Mochan, Zemek – Pazdziora, Runkas, Smrček.
Hosté se ve Smiřicích představili jako velice dobrý tým, který byl svým trenérem vyhecován až na hranici únosnosti. Výsledkem toho bylo několik zákroků, které si přímo volaly po žluté kartě. Než jsme se stačili s tímto způsobem hry vyrovnat, dostali se hosté do gólové šance, hráč, však branku překopl. Stejně se vedlo na druhé straně Smrčkovi, který ve stoprocentní šanci rovněž přestřelil. Poté jsme převzali otěže utkání my a výsledkem byly dvě branky v síti soupeře. Nejprve dlouhý pas doběhl Runkas a přeloboval gólmana Jaroměře a poté po pěkné přihrávce Korečníka, Pazdziora prostřelil brankáře hostí podruhé.
Do druhé půle jsme však nastupovali zakřiknutě, bez pohybu a bojovnosti a toho soupeř využil ke snížení, když míč se Zemkem dotlačil do brány útočník hostí. To byla voda na mlýn pro Jaroměř, která ještě více přitlačila Smiřice do defenzivy. Je jen zásluhou pozorné obrany a hlavně brankaře Šida, že jsme neinkasovali podruhé. V samém závěru mohl vítězství pojistit Korečník, ale míč z malého vápna do sítě nedotlačil.
Vítězství je velice důležité, ač se nerodilo lehce.

P.S.
Po podzimním utkání mladšího dorostu a následném zrušení zápasu staršího dorostu pro nezpůsobilý terén, vzkázal našemu staršímu dorostu trenér Jaroměře, pan Lebedinský, prostřednictvím článku v týdeníku Fotbal v kraji ….těšte se !!!
Těšili jsme se …na 3 body
Ponikelský

Smiřice - Slavia Hradec Králové 0 : 0
V sobotu 18.4.2009 od 14.45 hod pokračuje sezóna 17.kolem a naši starší dorostenci hostí první celek tabulky Slávii Hradec Králové.
10.Smiřice s 18.body - 1.Slávia Hradec Králové se 36.body
V podzimní části se obě mužstva po remize 2 : 2 rozešla spravedlivou dělbou bodů.
Šlesingr - Nymza, Ponikelský, Janko, Šrámek (Obst) - Korečník, Mochan, Škarytka (Zemek) - Pazdziora, Runkas, Smrček.
Proti vedoucímu celku tabulky jsme nastoupili s elánem, bojovností a patřičným důrazem. Na hřišti nebyl patrný rozdíl v tabulce, ba naopak, domácí měli více ze hry a je jen škoda, že některé šance jsme neřešili rozvážněji. Hosté měli ve svém středu několik velmi dobrých hráčů, ale ti se proti dobré obraně prosazovali velmi těžce. Pokud něco prošlo, vyřešil to výborně chytající Šlesingr.
Do druhé půle hosté provedli změny v sestavě, zřejmě se snahou strhnout vedení na svou stranu, ale ke změně skóre to nevedlo. Velice dobrého hráče soupeře č.10, často za cenu sebeobětování, uhlídal Janko a nebezpečí tak hrozilo jen ze standardních situací. Ty však naše obrana v čele s výše zmiňovaným Šlésou, vždy vyřešila k naší spokojenosti. V nervózním závěru ( zlomená ruka soupeře ) gól nepadl a tak se dle mého soudu oba soupeři zaslouženě rozešli smírně.
Z naší strany je třeba pochválit celý kolektiv za bojovnost, škoda však, že jsme gól nedali a všichni přejeme zraněnému hráči, brzké uzdravení

Týniště nad Orlicí - Smiřice 0 : 3 pol. 0 : 1
V sobotu 25.4.2009 odjíždí naši starší dorostenci do Týniště nad Orlicí k sehrání mistrovského utkání 18. kola. Začátek je v 17:00 hod.
7.Týniště nad Orlicí s 23 body - 9.Smiřice s 22 body
V podzimní části naši starší dorostenci na domácím hřišti podledli mužstvu z Týniště nad Orlicí těsným výsledkem 1 : 2.
Odjezd autobusu ve 13:30 hod.
Ponikelský, Mochan, Korečník
Šlezingr - Nymza, Ponikelský, Janko, Obst - Korečník, Mochan, Zemek – Škarytka ( Novotný ), Runkas ( Ryba ), Smrček ( Drc ).
Za pěkného počasí se první poločas odehrál za mírné převahy hostí, která však dlouho ke gólu nevedla. Hra měla sice spád, ale chyběla finální přihrávka a proto ve 40. minutě svítil na ukazateli stav 0 : 0. Po přesunutí stopéra Ponikelského do útoku, následném průniku Zemka se nadvakrát prosadil právě Ponikelský 0 : 1. Tento gól se ukázal jako rozhodující.
Ve druhé půli již na hřišti bylo pouze jedno mužstvo a to hosté. Výrazně se zlepšil pohyb a hlavně z hráčů vyzařovala chuť do hry. Kaňkou na kráse byla pouze neproměněná penalta stopéra Ponikelského, který tímto nepotvrdil svůj dobrý výkon. Naštěstí však po rohovém kopu prostřelil gólmana Mochan a tím mužstvo uklidnil. Několik dalších šancí pochytal výborně chytající gólman domácích, který nestačil pouze na chytrou střelu Korenčíka.
Důležité vítězství na horké půdě Týniště by nás mělo povzbudit do dalších těžkých zápasů s Úpou, Novým Bydžovem, …

Smiřice - FKM Úpa 2 : 0 pol 0 : 0
V sobotu 2.5.2009 od 14.45 hod pokračuje sezóna 19.kolem a naši starší dorostenci hostí celek FKM Úpa.
7.Smiřice s 25.body - 4.FKM Úpa s 36.body
V podzimní části se obě mužstva po remize 1 : 1 rozešla spravedlivou dělbou bodů
Janko z pokutového kopu, Korečník
Šrámek - červená karta
Šido - Nymza, Ponikelský, Janko, Šrámek - Korečník, Mochan, Zemek - Pazdziora, Škarytka, Smrček ( Dyrc, Novotný )
Utkání s velice dobrým týmem skončilo vítězstvím domácích, které se však nerodilo lehce. Soupeř byl běhavý a ve svém středu měl několik velice dobrých hráčů. Několikrát nás však podržel Šido a tak se šlo do kabin za remízového stavu.
Druhá půle začala z naší strany aktivněji a výsledkem byla penalta, kterou bezpečně proměnil Janko. Poté byl zbytečně po druhé žluté vyloučen Šrámek a hosté se začali tlačit před naši branku. Jistá obrana v čele se Šidem však odolávala a tak k naší velké radosti přišel rychlý brejk, krásná přihrávka Janka našla Korenčíka a bylo to 2 : 0. Tento výsledek se až do konce nezměnil a tak důležité tři body zůstaly doma. V závěru utkání, hosté tento stav neunesli a následkem byla v 91. minutě červená karta pro hostujícího hráče.
Chválím celý kolektiv za bojovný výkon.

Nový Bydžov B - Smiřice 2 : 2 pol. 0:0
V neděli 10.5.2009 odjíždí naši starší dorostenci do Nového Bydžova k sehrání mistrovského utkání 20. kola. Začátek je ve 12:30 hod.
3. Nový Bydžov B se 42 body - 7.Smiřice s 28 body
V podzimní části naši starší dorostenci na domácím hřišti podledli mužstvu z Nového Bydžova výsledkem 1 : 3.
Odjezd autobusu v 9:00 hod.
Branky Smrček, Zemek
Šido - Nymza, Ponikelský, Janko, Škarytka (Šrámek) – Korečník, Mochan, Zemek – Pazdziora (Dyrc, Novotný) Runkas, Smrček.
Domácí nastoupili posíleni o několik hráčů ,,A‘‘ mužstva, včetně našeho odchovance P. Zapadla. V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, bez větších brank. příležitostí, ty které se vyskytly, oba gólmani pochytali. Domácí více drželi míč a měli převahu.
Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil a výsledkem byla velice šťastná branka domácích, když střelu zpoza vápna tečoval smolně do protipohybu Šida Nymza. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat, když dlouhý míč za obranu pohotově uklidil do sítě Smrček. Naše radost měla i další pokračování, když důrazný Zemek přetlačil obránce a z brankové čáry skóroval na 1 : 2. Po této brance jsme bohužel začali ztrácet míče a tím se domácí tlak ještě stupňoval. Dvakrát nás podržel Šido, ale po centru zůstal na malém vápně volný útočník domácích a hlavou přehodil našeho gólmana. To do konce utkání zbývalo asi pět minut. Ve zbytku utkání již branka nepadla.
Z pohledu hostí je vyrovnání těsně před koncem smolné, ale z hlediska fotbalového je dělba bodů zasloužená.

Smiřice - Vrchlabí 7 : 0 pol. 2:0
V sobotu 16.5.2009 od 14.45 hod pokračuje sezóna 21.kolem a naši starší dorostenci hostí poslední celek tabulky Vrchlabí
7.Smiřice s 29.body - 14. Vrchlabí se 4.body
V podzimní části mužstvo Vrchlabí zvítězilo poměrem 3 : 2
Branky: Korečník, Pazdziora, Mochan, Janko, Ponikelský, Smrček, Škarytka
Hosté nastoupili s pěti hráči mladšího dorostu, což výrazně ovlivnilo průběh utkání. Jediné, co hosté praktikovali, byla obrana vlastního pokutového území. Budiž jim je to ke cti, v této roli obstáli vcelku dobře, ovšem i díky nemohoucnosti domácích, kteří si dlouho nevěděli rady s obranými šiky hostí.
Skóre utkání otevřel utěšenou střelou Korečník, který nekompromisně uklidil do sítě odražený míč. Poté Korečník krásným pasem vybídl ke skórování Pazdzioru, který s přehledem proměnil na 2 : 0. Tímto výsledkem skončil první poločas, protože jsme další šance neproměnili.
Nástup do druhé půle byl impozantní a během pěti minut padly tři branky. Nejprve Mochan s přehledem zakončil své sólo na 3 : 0. Potom zvýšil Janko a Ponikelský na 5 : 0 a zdálo se, že se rozeběhl brankostroj domácích, opak byl pravdou. Sice ještě Smrček zvýšil na 6 : 0, ale to bylo na dlouhé minuty vše. Opět jsme naráželi na obranou zeď hostí a když jsme neproměnili několik tutovek ( Pazdziora 2x, Smrček, Runkas, Korečník, Mochan ) skóre se neměnilo. Konečný účet utkání stanovil Škarytka, který po krásné individuální akci uzavřel účet na 7 : 0.
Výsledek utkání je pro hosty ještě lichotivý, protože nasazení domácích nebylo stoprocentní a neproměňování šancí by nás příště mohlo mrzet.

Broumov - Smiřice 2 : 2 pol. 2:2
V sobotu 23.5.2009 od 12.00 hod nastoupí naši starší dorostenci k zápasu v Broumově.
5. Broumov s 34 body - 6. Smiřice se 32. body
V podzimní části se obě mužstva rozešla remízou 1 : 1
Odjezd autobusu ve 7.45 hod.
Branky: Pazdziora, Smrček
Runkas - Nymza, Ponikelský, Škarytka, Šrámek - Korečník, Mochan, Zemek - Pazdziora, Petira ( Ryba, Dyrc ), Smrček
Ze začátku utkání jsme soupeře překvapili aktivní hrou a výsledkem byly dvě branky v síti domácích, nejprve se ramenem (!) trefil Pazdziora a poté zakončil rychlý brejk Smrček. Bohužel tento stav nevydržel dlouho a po nedorozumění gólmana a obránců domácí snadno snížili na 1 : 2. Po obdržené brance jsme opět začali hrát my, ale další gólové šance jsme neproměnili a tak přišel trest a to po další fatální chybě 2 : 2.
Do druhé půle nastoupila obě mužstva se snahou strhnout vítězství na svou stranu. Domácí sice měli územní převahu a hrozili hlavně ze standardních situací, gólové šance jsme však měli my, k naší škodě si však Korenčík ani Ryba v koncovce neporadili.
Vzhledem k vývoji utkání je remíza zasloužená. Stínem utkání bylo zranění Pazdziory, který tak rozšířil již hodně široké řady našich marodů.

Smiřice - Červený Kostelec 2 : 1 pol. 1:0
V sobotu 30.5.2009 od 14.45 hod. pokračuje sezóna 23.kolem a naši starší dorostenci hostí celek z Červeného Kostelce
7.Smiřice s 33.body - 13. Červený Kostelec s 15.body
V podzimní části mužstvo Červeného Kostelce podlehlo našemu týmu poměrem 0 : 1
Branky: Zemek, Smrček
Utkání mělo být relativně snadným ziskem 3 bodů. Ovšem zase se ukázalo, papírové prognózy do fotbalu nepatří a míč je kulatý. Hosté se představili jako kompaktní tým, který menší fotbalový um nahrazoval velkou bojovností. Stav 0:0 byl na ukazateli skóry jen díky dvěma výtečným zásahům Šlezingra. Přesto jsme do vedení šli my. Krásná rychlá akce po pravé straně Korečník na Pazdziora, ten posunuje před branku a Zemek s přehledem uklízí do branky 1:0.
II. poločas dlouho probíhal ve znamení nepřesné hry, kterou poznamenalo nucené střídaní Ponikelského, a také velké snahy hostů o vyrovnání. Šlezingr však držel s přehledem čisté konto. Naši hru provázela zbytečná nervozita, ztráty balonů a nepřesné kombinace. Přesto jsme zvýšili na 2:0, když se pěknou střelou z vápna prosadil Smrček. Dvoubrankové vedení však mělo jepičí život, a když hosté z rychlého brejku zkazili Šlezingrovu šanci na vychytanou nulu. Až do konce zápasu se hosté snažili vyrovnat, ale domácí v nervózním závěru cenné vítězství uhájili.
Zisk 3 bodů a výkon Šlezingra jsou jediná pozitiva tohoto utkání.

Hořice - Smiřice 1 : 1 pol. 1:0
V neděli 7.6.2009 od 14.45 hod. nastoupí naši starší dorostenci k zápasu v Hořicích.
7. Hořice s 36 body - 6. Smiřice se 36. body
V podzimní části naši starší dorostenci na domácím hřišti prohráli poměrem 1 : 3
Odjezd autobusu ve 11.30 hod.
Branka: Pazdziora
Šido – Nymza (Horváth), Ponikelský, Janko, Škarytka (Dyrc) – Zemek, Mochan, Korenčík – Pazdziora , Runkas, Smrček.
V I. poločase se hrál rychlý fotbal, ale pouze mezi vápny. Chyběla finální přihrávka a pokusy o střelbu byly většinou zblokovány. Domácí se ujali vedení po rychle zahraném trestném kopu za naší obranu, kde volný útočník hlavou od tyče skóroval.
Do II. půle nahradil indisponovaného Nymzu mladší dorostenec Horváth a nutno říci, že si vedl nadmíru dobře. Pomalu jsme začali přebírat otěže utkání a začali jsme si vytvářet i brankové příležitosti. (Pazdziora 2x, Ponikelský, Smrček, Zemek). Bohužel, proměňování šancí, to je náš kámen úrazu. domácí se na naši půli dostávali sporadicky, ale i Šido musel prokázat své umění. Střelou z vápna ho pořádně protáhl kapitán domácích, ale na Šida si nepřisel. Poté se opět hrálo na branku domácích, kterým pomalu docházeli síly, polehávali po trávníku a natahovali čas. Spravedlnost však tentokráte nezůstala slepá a Pazdziora po samostatném úniku s přehledem skóroval. V té době však již do konce utkání zbývalo již jen pár minut a tak se nám již nepodařilo vstřelit druhý gól.
Vzhledem k průběhu utkání je remíza asi zasloužená, ale stínem zápasu je zranění Škarytky, které ještě zúžilo již tak úzký kádr. Příští zápas hrajeme s vedoucím celkem soutěže Jičínem.

Smiřice - Jičín 3 : 0 pol. 1:0
Ve čtvrtek 11.6.2009 od 17:00 hod. pokračuje sezóna předposledním kolem a naši starší dorostenci hostí celek z Jičína
5.Smiřice s 37.body - 1. Jičín s 58.body
V podzimní části naši starší dorostenci prohráli v Jičíně 3 : 1
Šido 3x
Šlezingr – Nymza, Ponikelský, Janko, Runkas – Korenčík, Mochan, Zemek – Pazdziora, Šido (Ryba), Smrček
Vedoucí celek KP se u nás prezentoval od začátku rychlým a takticky vyzrálým výkonem, kterému jsme čelili jen za cenu maximálního nasazení a obětavosti. Díky tomu a bezchybnému výkonu velice jistého Šlezingra byl na ukazateli skóre stav 0:0. Za tohoto stavu, při ošetřování zraněného Smrčka, hosté špatně zahráli ofsajd systém a náhradní gólman Šido v roli koncáka svou šancí nepohrdl 1 : 0.
Do II. půle hosté nastoupili s ještě větším elánem, ale na pozorně hrající, tým Smiřic to nestačilo. Ba, co víc „kanonýr“ Šido, si svůj životní výkon užíval dále a dalšími dvěma góly, po vzorných přihrávkách svých křídel, rozesmutnil hosty. a to ještě nemusel být konec hezkého zápasu, ale k naší škodě již další 3 šance gólem neskončili.
Dnes bych, samozřejmě mimo střelce Šida, nechtěl vyzdvihovat výkon jednotlivců, ale chválím celý tým za bojový a obětavý výkon a doufám, že jarní série neporaženosti uhájíme i v Novém Městě nad Metují.

Nové Město nad Metují - Smiřice
Na poslední zápas sezóny 2008 - 2009 odjíždí naši starší dorostenci v neděli 21.6.2009 do Nového Města nad Metují. Začátek je v 17:00 hod. Odjezd autobusu je ve 13:45 hod.
Podzimní kolo: Smiřice - Nové Město nad Metují 1 : 1